Tajemnica zapomnianego grobu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-09-18 08:56:06
Tajemnica zapomnianego grobu. Kamień trafi na sesję Sejmiku. Szkolne sklepiki bankrutują - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Witał się już ze śmiercią, ocalił gopies Ludzie w Słupcu prawie dwa dni szukali sąsiada, który zniknął bez śladu. Bez specjalistycznego sprzętu, ani policyjnych śmigłowców. Ale w zanadrzu mieli atut w postaci Drabka. Najzwyklejszy kundelek okazał się mieć nosa nie gorszego od wyszkolonych psów gończych. Psiak najpierw znalazł zaginionego, a potem wszczął alarm. Kiedy wieś zelektryzowała informacja o zaginięciu pana Stanisława, sąsiedzi nie zamierzali siedzieć z założonymi rękami. Zaglądali w obejścia, przeczesywali pola i zagajniki. Nic by nie wskórali, gdyby nie Jarosław Jaje i jego czworonożny pupil.
  • Tajemnica zapomnianego grobu Pracownicy IPN odnaleźli miejsce pochówku Żołnierza Wyklętego w Krzyżu. Przy okazji odkryli kości osoby, którą pogrzebano tu 30lat później. Na cmentarzu w Tarnowie- Krzyżu udało się odnaleźć szczątki rozstrzelanegow1948 roku Żołnierza Wyklętego Antoniego Trzepli ps. Krakus. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Kamień trafi na sesję Sejmiku Sprawa usunięcia cichaczem przez władze miejskie kamienia z nazwiskiem prezydenta Bronisława Komorowskiego sprzed tuchowskiego klasztoru, znajdzie najprawdopodobniej swój dalszy ciąg. Radni wojewódzcy PO na najbliższej sesji chcą zająć się sprawą i poszukać godnego miejsca dla kamienia, upamiętniającego strajki chłopskie z 1980 r., ustawionego z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w Tuchowie.
  • Szkolne sklepiki bankrutują Wydawać by się mogło, że to co zdrowe jest lepsze. W tym przypadku można śmiało powiedzieć, że nie idzie to w parze z nowymi przepisami, jakie od początku roku szkolnego obowiązując sklepikach, prowadzonych w szkołach. Wraz z pierwszym dzwonkiem z lad i półek zniknęły chipsy, batoniki i słodkie napoje gazowane. W ich miejsce wprowadzono zdrową żywność, produkty, które dostosowane są do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...