Tarnowscy "busiarze" poszli na wojnę, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-09-23 09:38:45
Spękany tarnowski Rynek aż błaga o szybki remont. Na osiedlu grasuje horda psów. Kolejarze szachują miasto - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Spękany tarnowski Rynek aż błaga o szybki remont Nawierzchnia tarnowskiego Rynku to głównie antyreklama miasta. Granitowe płyty są popękane, a na dodatek ruszają się i odrywają od podłoża, zagrażając bezpieczeństwu przechodniów. - Kilka razy o mały włos nie przewróciłem się tutaj i nie połamałem. Najwyższy czas, żeby ktoś wreszcie tym się zajął i naprawił te usterki – mówi Stanisław Soboń, tarnowianin. Rynek był remontowany 17 lat temu, za pierwszej prezydentury Romana Ciepieli. - Płyty, które zostały wówczas ułożone, miały służyć wyłącznie pieszym, a nie temu, żeby jeździły po nich ciężkie samochody z osprzętem dla organizatorów koncertów na Rynku – tłumaczy prezydent. Ciepiela obiecuje teraz kolejny remont. Miasto ma już gotowy projekt. Prace ruszą jednak najwcześniej za dwa lata. Pod warunkiem, że uda się zdobyć na ten cel dotację. Wygląd Rynku nie ulegnie zmianie. Jednak płyty mają być znacznie grubsze i bardziej wytrzymałe.
  • Na osiedlu grasuje horda psów. Ludzie czują zagrożenie Stado kilkunastu agresywnych czworonogów od dawna żyło na skraju osiedla. Teraz zapuszczają się między domy. Według Andrzeja Szatki, czworonogi zdążyły zagryźć koty w jego sąsiedztwie. - Są duże i groźne – mówi. Mieszkańcy Mościc już kilkanaście razy prosili o pomoc straż miejską. Funkcjonariusze wzywają do akcji ekipę z azylu dla zwierząt. Wyłapanie bezpańskich psów okazuje się jednak wyjątkowo trudne. Na razie udało się schwytać tylko dwa duże czworonogi. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:.
  • Tarnowscy "busiarze" poszli na wojnę Wojna „busiarzy” w regionie tarnowskim jest faktem, o czym pisaliśmy w jednym z lipcowych numerów TEMI, ale konkurencja na drodze i na przystankach zaostrza się coraz bardziej. Zagrożeni czują się nie tylko pasażerowie, którzy twierdzą, że niektórzy kierowcy ścigają się na szosie z konkurencją. Coraz brutalniejsze formy przybiera też rywalizacja między samymi przewoźnikami. Bywa, że dochodzi między innymi do rękoczynów, niedawno już ktoś komuś złamał nos, naruszył uzębienie i użył gazu łzawiącego. Policja i instytucje nadzorujące przewóz osób na razie spoglądają na problem bezradnie.
  • Kolejarze szachują miasto Modernizacja linii kolejowej E30 Kraków – Rzeszów trwa już cztery lata – początkowo miała się skończyć w 2014, później w połowie obecnego roku, ale i tego terminu kolejarzom nie udało się dotrzymać. Nowe tory na odcinku Kraków – Tarnów mają być gotowe do końca 2015, co pozwoli pociągom na małe przyspieszenie. Niestety, remonty kilku jeszcze tarnowskich wiaduktów kolejowych potrwają do końca przyszłego roku albo i dłużej. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...