Trzecie zwycięstwo tarnowskich siatkarek (FOTO)
access_time 2015-10-19 09:19:15
W sobotę, w hali PWSZ w Tarnowie w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował drużynę Tomasovii Tomaszów Lubelski. Mecz był niezwykle emocjonujący już od pierwszego seta, a drużyny na przemian wygrywały poszczególne odsłony meczu.
Pierwszy set był niezwykle wyrównany jednak pod koniec przewagę uzyskały siatkarki Tomasovii. Przy stanie 19:24 wydawało się, że wygranie go przez zespół gości to czysta formalność. Nic bardziej mylnego. Niezwykle waleczne tarnowianki obroniły kilka piłek setowych doprowadzając do remisu 24:24 i ostatecznie wygrały tą część spotkania 28:26. Drugi set to okres troszkę słabszej gry tarnowianek co przełożyło sie na wynik 19:25. Trzecia odsłona to znów zwycięstwo tarnowianek 25:16. Wygrywając czwartego seta siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego doprowadziły do remisu w meczu 2:2. W tie-break'u gospodynie zagrały rewelacyjnie, pozwoliły zdobyć gościom tylko 7 punktów i ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:2. Jest to trzecie zwycięstwo tarnowianek w ligowych rozgrywkach. Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (28:26, 19:25, 25:16, 20:25, 15:7) FOTO: Tomasz Schenk