Magiczna Torpeda pomoże dzieciakom z Nepalu. Ty też możesz to zrobić!
access_time 2015-11-09 09:01:00
Papa`s Home - tak nazywa się dom dziecka w nepalskim Katmandu. Region ucierpiał w tragicznym trzęsieniu ziemi, pomoc płynęła szerokim strumieniem, ale tylko gdy interesowały się media. Są jednak w Tarnowie ludzie, któzy nie zapomnieli o małych Nepalczykach.
- To już trzecia „Magiczna Torpeda”. Zgodnie z naszą dewizą wyrażoną słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” tegoroczna akcja koncentruje się na najbardziej potrzebujących dzieciach z Papa's Home - mówi organizatorka akcji, Magda Trusz. Dlaczego Nepal? Każdy wie o olbrzymiej tragedii, jaką został dotknięty ten kraj w kwietniu 2015. W efekcie trzęsienia ziemi zginęło mnóstwo osób, olbrzymia ilość zaginęła, budynki zostały zburzone... Dopóki sytuacja była "medialna" pomoc spływała z wielu stron. Teraz "medialna" już nie jest i Nepalczycy zostali pozostawieni samym sobie. A tymczasem ciągle potrzebują wsparcia... Papa's Home, to dom stałego i czasowego pobytu dla sierot, półsierot i dzieci ulicy. Podczas trzęsienia ziemi ich dotychczasowy lokal został połowicznie zburzony. Druga połowa nie nadaje się do zamieszkania, ze względu na zagrożenie zawaleniem. Czasowo przenieśli się do innego budynku, ale ich marzeniem jest zbudowanie własnego lokalu, który, choć częściowo będzie odporny na wstrząsy. Aktualnie w Papa's Home przebywa 22 dzieci, w wieku 3-15 lat. - Ponieważ chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy, które będziemy mogli przekazać Papa's Home, zorganizujemy dwa koncerty (szczegóły niżej) i „aukcje różności” - wszystko pomiędzy 16 a 22 listopada 2015. W związku z tym zwracamy się do Was z gorącą prośbą, czy moglibyście pomóc nam w zdobyciu owych „różności”? Jeżeli macie coś, co jest w dobrym stanie, Wam już się nie przyda, ale być może komuś sprawi radość – dajcie nam znać. Chętnie przyjmiemy książki, płyty, filmy, gry, biżuterię, dzieła sztuki, ozdoby, niemal wszystko, co moglibyście ofiarować na ten cel (również usługi) - mówi Magda Trusz. - Jeśli chodzi o ubrania i buty - tym razem pozostawiamy to Waszej ocenie. Jeśli macie jakieś wyjątkowe ubrania, naprawdę w dobrym stanie i uważacie, że ktoś może się nimi zainteresować na aukcji - to oczywiście je przyjmiemy. Pamiętajcie jednak, że w tym roku nie będziemy przygotowywać żadnych paczek (problem z wysyłką do Nepalu), więc potrzebujemy tylko to, co będzie można sprzedać. Przedmioty te mogą być nowe lub używane – ale prosimy, żeby były w bardzo dobrym stanie i dobrej jakości. Mamy już klika pudeł wypełnionych interesującymi rzeczami, ale im więcej - tym lepiej, dlatego zachęcamy do zaangażowania - dodaje. "Magiczna Torpeda" jest w istocie inicjatywą zwykłych ludzi, którzy otworzyli swoje serca na tych najmłodszych, którym nigdy nie było poznać radości spełnienia marzeń. Ale sami nie dadzą rady. Musimy pomóc! PROGRAM IMPREZ
  • 16-24 listopada - wystawa fotografii Łukasza Olszewskiego wykonanych w Nepalu jeszcze przed trzęsieniem zimi - Restauracja Włóczykij - Wielkie Schody.
  • 18 listopada (środa, godz. 19) - aukcja i koncert Piotr Kity - Restauracja Bombay Music przy Nowym Świecie.
  • 19 listopada (czwartek, godz. 18) - spotkanie z Łukaszem Olszewskim - Restauracja Włóczykij.
  • 20 listopada (piątek, godz. 20) - aukcja, koncert Chóru Gos.pl, a po nim impreza z muzyką na żywo w wykonaniu tarnowiskich DJ-ów - Klub Percepcja
  • 21 listopada (sobota, godz. 19) - aukcja, koncert zespołu MONK - Piwnice TCK ZBIÓRKA DARÓW NA AUKCJĘ
  • 12 listopada w godz. 17.00-20.00 i 13 listopada (piątek) godz. 16.00-19.00 w radiu RDN (ul. Bema 14 - na parterze w biurze reklamy).
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A