Tarnowscy koszykarze pokonali v-ce lidera tabeli (FOTO)
access_time 2015-11-16 11:34:20
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi koszykówki mężczyzn zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował we własnej hali aktualnego v-ce lidera tabeli zespół UKS Calipers Kiece. Tarnowianie przystąpili do tego spotkania mocno skoncentrowani jednak początek meczu należał do gości, którzy w pierwszych minutach objęli prowadzenie 5:0.
Koszykarze MUKS-u szybko zaczęli odrabiać straty i w czwartej minucie doprowadzili do remisu 10:10, a zaraz potem prowadzili 12:10. Do końca kwarty kontrolowali przebieg gry i zakończyli pierwszą odsłonę spotkania 17:12. W drugiej części gra była bardzo wyrównana, goście nieznacznie wygrali 21:23. Kolejne dwie kwarty należały już do tarnowian, którzy nie pozwolili gościom odrobić strat i wygrali te części meczu 22:15 i 14:12. Ostatecznie po bardzo dobrej grze koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów pokonali gości z Kielc 74:62. Kolejne spotkanie tarnowscy koszykarze rozegrają w Gorlicach z tamtejszym MUKS-em. FOTO: Tomasz Schenk