Komornik, sprzeda mieszkanie, w którym mieszkasz, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-12-04 08:57:00
Awaria prądu mogła zabić chorą kobietę. Tarnowianki na podium mistrzostw w karate. Szable niepodległości dla Drzazgi i Pirata. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:
 

 • Awaria prądu mogła zabić chorą kobietę
  Uszkodzenie linii energetycznej omal nie doprowadziło do tragedii w podtarnowskim Szynwałdzie. Z powodu awarii prądu przestał działać koncentrator tlenu, który wspomaga oddychanie Bronisławy Nalepki. Po kilkunastu minutach przykuta do łózka kobieta zaczęła się dusić. Z pomocą 72-latce pospieszyli ochotnicy z Szynwałdu, którzy na wyposażeniu mają między innymi przenośny agregat prądotwórczy.
   
 • Tarnowianki na podium mistrzostw w karate
  Natalia Korzec i Daria Starzec - reprezentantki Tarnowskiego Klubu Sportowego Kuokushin Karate przywiozły brązowe krążki z rozegranych w tarnowskich Górach i Bytomiu Mistrzostwach Europy Karate Shinkyokushin. Tarnowianki startowały w kategoriach kadetek oraz młodzieżowców.

  W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
   
 • Komornik, sprzeda mieszkanie, w którym mieszkasz
  Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa znalazła sposób na właścicieli spółdzielczych mieszkań własnościowych, którzy nie płacą czynszu. Spółdzielnia kieruje sprawy do sądu, a potem odkupuje mieszkania od komornika.
   
 • Szable niepodległości dla Drzazgi i Pirata
  Jerzy Pertkiewicz i Zdzisław Baszak otrzymali szable niepodlegnięcie podczas uroczystej gali tegorocznego festiwalu niepodległości w Tarnowie. To dwaj tarnowscy AK-owcy. Pertkiewicz (pseudonim Drzazga) walczył w bitwie pod Jamną jako żołnierz partyzanckiego batalionu Barbara. Baszak (pseudonim Pirat) był szefem zabezpieczenia spektakularnej akcji wywiezienia tajnej broni Hitlera V2 spod Tarnowa przez aliantów.

  Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...