Tarnów przepłacił 25 milionów za łącznik z A4, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-12-30 09:05:00
Poturbował złodziei pięścią i laską. Suchym wstęp wzbroniony. Błędny patron tarnowskiego placu? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

 • Śledczy: Tarnów przepłacił 25 milionów za łącznik z A4
  W rezultacie zmowy towarzyszącej przetargowi na budowę łącznika autostradowego - od węzła Krzyż do al. Jana Pawła II - Tarnów stracił ponad 25 milionów złotych. Wątpliwości co do tego nie ma Prokuratura Apelacyjna w Krakowie. Trwające trzy lata śledztwo dobiega końca. Lada dzień do sadu trafi akt oskarżenia. Zarzuty w aferze łącznikowej postanowiono aż 25 osobom.
   
 • Poturbował złodziei pięścią i laską
  Dwóch mężczyzn podających się za policjantów wkroczyło do domu 80-latka mieszkającego w rejonie ul. Sikorskiego w Tarnowie. Nieznajomi od razy zaczęli przetrząsać mieszkanie, szukając gotówki. Wiedząc, co się dzieje staruszek zorientował się, że 28 i 30-latek z policjantami nie mają nic wspólnego. Mężczyzn poszukuje tarnowska policja.

  W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
   
 • Suchym wstęp wzbroniony
  – Woda musi być mocno zanieczyszczona, bo chlorują na potęgę, silny zapach chloru czuć w powietrzu i człowiek przesiąka tym zapachem na długo… – żalą się nam bywalcy pływalni przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Nasi rozmówcy zastanawiają się, czy kąpiel jest bezpieczna dla zdrowia, tymczasem w Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji uspokajają, że nie ma absolutnie żadnego zagrożenia.
   
 • Błędny patron tarnowskiego placu?
  Wiele wskazuje na to, że władze Tarnowa próbując ustalić imię patrona jednego z tarnowskich placów, pomyliło dwie rożne postacie. Wprawdzie noszą one to samo nazwisko, żyły w tej samej epoce, lecz tylko jedna z nich ma ścisły związek z Tarnowem i najprawdopodobniej ją mieli na myśli XIX-wieczni pomysłodawcy nazwy placu. Czy miasto naprawi swój błąd?

  Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A