Młody kierowca z Tarnowa z szansą startów w profesjonalnym teamie
access_time 2016-01-12 08:02:00
Tarnowianin Krzysztof Kłusak - jeden z najmłodszych kierowców wyścigowych w Europie, spróbuje swoich sił rónież za kierownicą rajdówki. Krzysiek zaczynał swoją przygodę z moto sportem na torze kartingowym Speed Race w Tarnowie, który staje się prawdziwą kuźnią moto-talentów.
Jego pierwszymi trenerami byli Bartosz Warzecha i Łukasz Kiwior. W sezonie 2014 zajął IV miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski serii wyścigowej Rotax Max Challenge. Po sukcesach w profesjonalnym kartingu, zasiadł za kierownicą bolidu wyścigowego Radical SR3RS.
 
Dzięki udanym testom na torze w Poznaniu, został zaproszony do Teamu Radical Motorsport Polska. Był wtedy najmłodszym kierowcą w Polsce, który w wieku 12 lat testował bolid wyścigowy z prędkością 200 km/h. Krzysztof ma również otwartą drogę do testów w serii wyścigowej F3.
 
Na początku grudnia akademia rajdowa Crusar4Rally, zaprosiła młodego kierowcę na jazdy próbne rajdową Toyotą Corolla. Menadżerowie Crusar4Rally dostrzegli talent młodego kierowcy i zaprosili Krzyśka do współpracy. Jeżeli wychowanek tarnowskiej sekcji kartingowej utrzyma swoją dobrą formę na stałe trafi do profesjonalnego teamu rajdowego.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A