Pinokio w CSM
access_time 2016-01-11 08:51:00
W niedzielę 10 stycznia w Centrum Sztuki Mościce wystąpił Teatr Lalek Rabcio z Rabki Zdroj, który zaprezentował spektakl dla dzieci „Pinokio” na motywach jednej z najbardziej znanych bajek dla dzieci - powieści Carla Collodiego.
Pinokio na motywach powieści Carla Collodiego. Zabawna i przejmująca opowieść o losach drewnianego pajacyka, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetto. Historia Carla Collodiego należy do kanonu klasyki światowej literatury dziecięcej. Spektakl dla dzieci od 3 lat. Drewniany pajac, który stał się człowiekiem, skończył 131 lat ! Urodził się we Włoszech i mimo wieku wciąż jest młody, wciąż niepoprawny, przyciągający widzów oraz czytelników.
 
"Pinokio" to jedna z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię dzieci i jest źródłem wielu inspiracji teatralnych i literackich. Drewniany pajacyk Pinokio pewnego dnia ożywa i zaczyna zachowywać się jak ciekawe świata, figlarne dziecko. Któż z nas nie pamięta licznych ilustracji czy filmów przedstawiających sympatycznego pajacyka ze śmiesznym noskiem, rosnącym proporcjonalnie do ilości wypowiadanych przez jego właściciela kłamstewek.
 
"Pinokio" to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o dorastaniu w nie zawsze przyjaznym świecie i o miłości nadającej sens ludzkiemu życiu. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi - można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to wyłącznie urwis, czy również szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Zobacz jak niesamowite perypetie drewnianego Pinokia pomogą mu stać się prawdziwym chłopcem.
 
Obsada: Pinokio - Krystyna Kachel Dżepetto, Przechodzień I - Piotr Serafin Wróżka, Przechodzień II - Ewelina Klocek Kolombina, Lis - Agnieszka Kwiatkowska Arlekin, Kot, Knot - Karol Krzystanek Ogniojad, Gospodarz - Łukasz Łęcki Adaptacja, reżyseria: Jarosław Antoniuk Asystent reżysera: Piotr Serafin Scenografia: Ewa Farkašova Muzyka: Bogdan Szczepański
 
FOTO: Przemysław Sroka
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A