Prawnik za darmo, ale nie dla każdego, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-01-13 10:02:00
Łukasz Wąs najlepszym strażakiem 2015 r. Tarnowskie muzeum przed rozbudową. Kiepskie przygotowanie czy chęć zarobku? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

 • Łukasz Wąs najlepszym strażakiem 2015 r.
  Służący w tarnowskiej Państwowej Straży Pożarnej młodszy ogniowy Łukasz Wąs został Strażakiem Roku 2015 Województwa Małopolskiego. Wczoraj w Krakowie odebrał tytuł z rąk marszałka województwa, Jacka Krupy. Nagrodzono go za bohaterską akcję, w trakcie której, narażając własne życie, uratował kobietę z 37-metrowej betonowej studni.
   
 • Tarnowskie muzeum przed rozbudową
  Muzeum okręgowe w Tarnowie zakończyło kolejny etap remontu gmachu głównego przy Rynku 20. Budynek zyskał nowe powierzchnie. Prowadzone ostatnio prace polegały na rozbudowie podziemnej części placówki, znajdującej się pod dziedzińcem muzeum.

  W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
   
 • Kiepskie przygotowanie czy chęć zarobku?
  Niektórzy kandydaci na kierowców żalą się i skarżą na, ich zdaniem, zbyt rygorystycznie i drobiazgowo prowadzone egzaminy na prawo jazdy. Przypuszczają, że to celowe praktyki mające pomnożyć zyski z opłat za poprawkowe egzaminy. Andrzej Nowicki, wicedyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, stanowczo temu zaprzecza.
   
 • Prawnik za darmo, ale nie dla każdego
  Kilka punktów w Tarnowie i po jednym w każdej gminie w powiecie tarnowskim – od stycznia działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Pracę prawników sfinansują najpierw powiaty, potem wojewoda zwróci im poniesione wydatki. Funkcjonowanie pomocy prawnej w Tarnowie pochłonie rocznie ok. 250 tys. zł, w powiecie tarnowskim – blisko pół miliona złotych. Z bezpłatnej pomocy w ograniczonym zakresie korzystać mogą m.in. osoby powyżej 65. roku życia i posiadacze Karty Dużej Rodziny.

  Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A