Na ulice Tarnowa wyjechał autobus z napędem hybrydowym
access_time 2016-01-22 12:03:00
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczęło w Tarnowie testy autobusu Solaris Urbino 12 Hybrid. Pojazd pojawił się na liniach 0, 1, 3, 9, 30, 33. Jazdy próbne potrwają do 29 stycznia. -

Solaris Urbino 12 Hybrid to połączenie napędu elektrycznego i spalinowego tworzące inteligentne rozwiązanie, które zmniejsza zużycie paliwa nawet o 30%. Producent podaje, że niższe zużycie paliwa i silnik spalinowy, który spełnia najbardziej wymagające normy emisji spalin, sprawiają, że Urbino 12 Hybrid jest przyjazny dla środowiska i mieszkańców miasta. Autobus jest również wyposażony w automatyczny system start/stop, który automatycznie wyłącza silnik, gdy pojazd otwiera drzwi na przystanku autobusowym. Silnik uruchamia się ponownie po ich zamknięciu.

Przypomnijmy, że MPK chce zakupić co najmniej 45 autobusów. Wszystko to ma się przyczynić do poprawy komfortu podróżowania pasażerów. Dzisiaj średni wiek tarnowskiego taboru wynosi 15 lat. Po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia ma wynieść pięć lat. Najbliższy zakup nowych pojazdów zaplanowano na koniec roku. Testy mają pomóc w podjęciu decyzji, czy zakupione zostaną pojazdy hybrydowe czy diesle.

W grudniu ubiegłego roku tarnowskie MPK testowało pojazd hybrydowy marki Volvo.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A