Na tarnowski Rynek wracają niedzielne potańcówki, choć będzie ich o połowę mniej
access_time 2024-07-10 14:18:00
Na tarnowski Rynek wracają popularne potańcówki. W tym roku będzie ich jednak o połowę mniej niż zwykle. W lipcu i sierpniu każdy będzie miał okazję doświadczyć czterech wieczorów w rytmach muzyki tanecznej, prowadzonych przez znanych i lubianych wodzirejów - Mariusza Niedziałkowskiego i Balmistrza Roberta Frudzińskiego. Najbliższy termin imprezy to niedziela, 14 lipca. Początek zabawy o godz. 19.

Letnie potańcówki w Tarnowie to bez mała najpopularniejsza wakacyjna impreza w mieście. Pierwsza tego typu zabawa odbyła się w 2015 roku na scenie częściowo wyremontowanego amfiteatru. Stamtąd, w 2018 roku potańcówki przeniosły się na Rynek, ale już rok później, z powodu remontu placu znów trafiły pod „muszlę”. Taneczne imprezy na dwa lata przerwała pandemia. Dancingi na dobre wróciły dopiero w 2022 roku, wtedy też zgromadziły rekordowe ilości uczestników - bywało, że na placu przed ratuszem tańczyło nawet 800 osób.

W tym roku okrojono ilość imprez o połowę. Spotkania odbędą się tylko w cztery niedzielne, wakacyjne wieczory: 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia.

- W budżecie poprzedni prezydent nie zaplanował wydatków na ten cel. Postanowiliśmy zorganizować kilka spotkań. Trwają spotkania i dyskusje na temat kolejnych - mówi Wiktor Bochenek, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Potańcówki odbędą się w godzinach od 19 do 22. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

ac / fot. archiwum

Czy brałe(a)ś kiedyś udział w potańcówkach?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821