Podpisano umowę na dokończenie stadionu piłkarskiego w Mościcach. Ma być gotowy na wiosnę 2026 roku
access_time 2024-07-09 15:11:00
14 milionów 670 tysięcy złotych pochłonie drugi etap budowy stadionu piłkarskiego w Mościcach. Zadanie zrealizuje firma PRB Olexbud, która wygrała przetarg. Termin wykonania zamówienia to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Zaczynając od góry, pierwszym etapem inwestycji będzie budowa masztów oświetleniowych. Będą to cztery maszty w formie LED-owej, będzie możliwość ich indywidualnego sterowania w każdą możliwą stronę. Schodząc trochę niżej, do samej murawy, będzie to murawa całkowicie podgrzewana razem ze strefą rozgrzewkową. Będzie nawodnienie - wykonawca będzie budował dwa zbiorniki retencyjne, w tym jeden będzie wykorzystywany do celów nawodnieniowych. Sama murawa będzie w tzw. formie hybrydowej, a więc będzie zawierała naturalne włosie, jak również syntetyczne. Całość będzie ogrodzona. Będzie to stadion, w którym będą mogły się odbywać rozgrywki pierwszej, drugiej i trzeciej ligi - mówi Maciej Włodek, zastępca prezydenta Tarnowa.

Obiekt ma pełnić funkcję stadionu miejskiego, otwartego dla wszystkich chętnych - poza amatorami biegania. - Nie udało się wkomponować bieżni, o co niektórzy zabiegali. Musimy popatrzeć na to, że w tej chwili budujemy tylko samą murawę z oświetleniem i jesteśmy jeszcze przed trzecim etapem, w którym powstanie trybuna po stronie zachodniej. Tak więc ten teren, którym dysponujemy, ograniczył nas do przygotowania takiego PW, które pozwoliło tylko i wyłącznie wybudować stadion piłkarski - stwierdził Tadeusz Kwiatkowski, pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji.

Inwestycja ma być zrealizowana do 18 miesięcy od daty zawarcia umowy, czyli do końca 2025 roku. Oznacza to, że piłkarze skorzystają z niej na wiosnę 2026 roku. Koszt zadania wyniesie 14 milionów 670 tysięcy złotych, z czego 6 milionów 710 tysięcy złotych stanowi dotacja otrzymana z ministerstwa sportu. W budżecie miasta na drugi etap prac zaplanowano kwotę 10 milionów złotych.

Miasto chce jeszcze zrealizować trzeci etap i wykonać trybunę wschodnią. Z informacji przekazanych przez prezydenta Jakuba Kwaśnego wynika, że dopiero po zakończeniu wszystkich prac, przyjdzie czas na rozmowy na temat remontu motoareny, czyli stadionu żużlowego.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821