Pijany 49-latek zakończył jazdę w przydrożnym rowie
access_time 2024-07-08 14:05:00
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 49-letni mieszkaniec Tarnowa, który w Ładnej (gm. Skrzyszów) wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (6 lipca) nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odebrał zawiadomienie o kierującym toyotą, który w miejscowości Ładna (gm. Skrzyszów) zjechał z drogi i wylądował w przydrożnym rowie. Zgłaszający poinformował funkcjonariusza, że wyczuł od kierującego woń alkoholu.

- Przybyli na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zbadali okoliczności zdarzenia ustalając, że kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni w wyniku czego zjechał ze skarpy doprowadzając do zdarzenia. Kierującym okazał się być 49-letni mieszaniec Tarnowa, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał prawie 2 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje mł. asp. Kamil Wójcik z tarnowskiej policji.

49-latek stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821