Pomysł na weekend
access_time 2024-07-05 08:33:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Szydełkowe Wyzwalacze Uśmiechu. Podczas 3-godzinnych warsztatów prowadząca Dominika Bęben nauczy chętnych kilku prostych wzorów, a uczestnicy spróbują wykonać na szydełku myszki i szczurki. Wydziergane zwierzaki będzie można zabrać ze sobą do domu lub mogą one dołączyć do ogólnoświatowej akcji Losowego Aktu Szydełkowej Dobroci (Random Act of Crochet Kindness). Polega to na tym, że należy je ukryć w różnych miejscach najbliższych osiedli. Spotkanie odbędzie się w plenerze. Organizatorzy zapewniają napoje, koce, muzykę i materiały do dziergania. Uczestnicy, którzy posiadają metalowe szydełka, proszeni są o zabranie ich ze sobą. Plac przy Domu Kultury Westerplatte, udział jest bezpłatny. Początek o godz. 13.
 • 37. Ulica Festival - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Jako pierwszy o godz. 16 wystąpi Teatr Barnaby, czyli teatr lalkowy z Gdańska ze spektaklem „Piecuch wspaniały”. O godz. 17:15 pojawi się Moravské divadlo Olomouc (teatr z Czech). O godz. 18 zaprezentuje się La Belle Ecole, czyli dwaj artyści - Hugo Miro oraz Samuel Penhastro, którzy wystąpią z przedstawieniem Caricatos. Ostatni tego dnia spektakl „Affetto d’Amore” przygotował Włoch Mr Mustache, czyli Franco di Bernardino. Rynek w Tarnowie, wstęp wolny.
 • Spotkanie z łucznikami Brygady Vrihedd: Jackiem Głodkiem, Tomaszem Kisilewiczem oraz Pawłem Szurą. Miłośnicy strzelania z łuku tradycyjnego przybliżą historię tej dyscypliny w Polsce, zaprezentują sylwetki jej czołowych przedstawicieli, zdradzą kilka wskazówek dotyczących łucznictwa i spróbują zarazić zgromadzonych swoją pasją. Podczas spotkania nie zabraknie także praktycznej wiedzy, ciekawostek, wspomnień i przedstawienia osiągnięć członków Brygady. Odbędzie się również prezentacja sprzętu łuczniczego. Czytelnia Czasopism MBP przy ul. Krakowskiej 4 w Tarnowie, godz. 17. Wstęp wolny.
 • Wernisaż wystawy „Artefakty historyczne”. Zaprezentowane zostaną prace studentów Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej, powstałe podczas warsztatów realizowanych pod kierunkiem artysty i wykładowcy Romana Fleszara. Rysunki prezentować będą obiekty historyczne i detale muzealiów znajdujących się na wystawie stałej oddziału. Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej, godz. 18. Wstęp wolny.
 • „Rusz się z domu”, czyli bezpłatne zajęcia sportowe z instruktorami w parku Piaskówka (przy placu zabaw). W godzinach od 18 do 20 zaplanowano spacerek nordic walking z instruktorami Aleksandrem Dudą i Andrzejem Gągolą. Należy zabrać ze sobą własne kijki.
 • Starówka Jazz Festival. Podczas pierwszego dnia festiwalu wystąpią: RB Dixie Five oraz Topside Band - Zespół Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA. Amfiteatr Letni w Tarnowie, godz. 19.30. Bilety: 10 zł. Tradycyjnie koncert poprzedzi barwna parada nowoorleańska, której szlak wiedzie spod ratusza do amfiteatru (początek o godz. 18.30).
 • Recital mistrzowski na zakończenie Tarnowskiego Lata Fletowego. Wystąpią międzynarodowi soliści Mario Caroli (flet), Jelka Veber (flet) i Monika Gardoń - Preinhl (fortepian). Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 19. Wstęp wolny.
 • Potańcówka w Stowarzyszeniu Przepraszam w Tarnowie. "Wybierzemy się w podróż wehikułem czasu! Będzie to totalny mix Hitów i polskich i zagranicznych" - zapowiadają organizatorzy. Start o godz. 21. Wstęp wolny.

Sobota:

 • Święto Konia Małopolskiego - XVII Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej. W pierwszym dniu wydarzenia, o godz. 10 konie poddane zostaną ocenie płytowej. Komisja oceni m.in. ich cechy użytkowe w tzw. ruchu swobodnym i skokach luzem w korytarzu. Zostanie także wybrany czempion i wiceczempion klaczy czteroletnich. Klikowska Ostoja Polskich Koni, wstęp wolny.
 • Dni Jeziora Rożnowskiego - impreza plenerowa w Gródku nad Dunajcem. W programie m.in. regaty żeglarskie, rodzinny rajd rowerowy, konkurs kulinarny "Bitwa Regionów", koncerty a wieczorek dyskoteka. Impreza rozpocznie się o 10.30 i potrwa do późnej nocy. Wstęp wolny.
 • IX Turniej Rycerski pod Wieżycą śladami kasztelana Świętosława herbu Gryf czyli 750. rocznica nadania mu przez Bolesława V Wstydliwego ziem okolicznych. W sobotnim programie: inscenizacja nadania ziem, turnieje bojowe: indywidualne i grupowe, turniej oszczepniczy, bieg dam, bieg w kajdankach, życie obozowe, bitwa o gród na bagnie, koncert zespołu „Żmij” i szkółka rycerska dla dzieci i młodzieży: podstawy władania mieczem i łukiem, polowanie na smoki, kramy z produktami rzemieślniczymi z epoki. Teren pod Wieżycą we wsi Oleśnica (gmina Olesno w pow. dąbrowskim), godz. 12-18. Wstęp wolny.
 • Piknik rodzinny „Zdrowa rodzina”. Najmłodsi będą mogli korzystać z dmuchańców, wziąć udział w grach, zabawach, konkurencjach sprawnościowych. Bezpłatnie będą wykonywane brokatowe tatuaże i malowanie twarzy. Przygotowane zostaną też przekąski, m.in. wata cukrowa i kiełbaski. Centrum wypoczynku i Rekreacji Kantoria w Tarnowie, godz. 14-17. Wstęp wolny.
 • Kino plenerowe na Kantorii w Tarnowie. Zanim wyświetlony zostanie film, Xtreme Kids Tarnów Błonie (godz. 18-20) zaprosi najmłodszych do zabawy. Zaplanowano też konkurs z nagrodami (godz. 20-20.30). Projekcja bajki "Mały Książę" rozpocznie się o godzinie 20.30.
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych 37. Sobotnie spektakle zainauguruje na Rynku o godz. 18 grupa Directie & CO z show „Play crowd”. Kolejny spektakl rozpocznie się o godz. 19 na ul. Wałowej 25 - przy Multimedialnym Centrum Artystycznym wystąpi The Gypsy Marionettist z Bośni. Następne przedstawienie (o godz. 20) odbędzie się na Rynku i należeć będzie do holenderskiej grupy Man in Pak Producties. Na zakończenie tarnowskiej odsłony festiwalu, na Rynku wystąpi Teatr Snów - klasyk polskiego teatru ulicznego. Początek o godz. 21. Wstęp wolny.
 • Muzeum Ziemi Tarnowskiej w swoim oddziale - Muzeum Zamek w Dębnie zaprezentuje spektakl „Umierałem sto razy”. To przedstawienie oparte na motywach powieści Zdzisława Korczaka, wg scenariusza i w reżyserii Andrzeja Prokopa. W obsadzie występują Adrianna Kieś i Przemysław Tejkowski. Początek o godz. 20.30. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • IV Międzynarodowy Festiwal Wikliny w Ciężkowicach połączony z XXII Pogórzańskim Jarmarkiem Artystów i Rękodzielników. Na Rynku w Ciężkowicach od godz. 9 dostępne będą prezentacje i stoiska wystawiennicze artystów i rękodzielników. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 15. W programie występy artystyczne kapel folklorystycznych, o godz. 20 rozpocznie się koncert B.R.O.
 • Święto Konia Małopolskiego. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 12. Kwadrans później rozpocznie się wybór najlepszego konia pokazu i faworyta publiczności, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. W programie imprezy znalazły się również: inscenizacja działań wojennych Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych (godz. 13.30), pokaz Pocztu Kasztelanii Staro Żukowickiej (godz. 14), amatorskie konkursy: zręczności powożenia zaprzęgami konnymi (godz. 15) i skoków przez przeszkody (godz. 16.30) oraz pokaz Osady Pasterskiej (godz. 17.15). Będzie można skorzystać również z przejażdżek konnych, a na dzieci czekać będzie dmuchany plac zabaw. Stadnina koni w Klikowej, wstęp wolny.
 • IX Turniej Rycerski pod Wieżycą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 od przemarszu biczowników z publicznością na trasie obozowisko - kaplica we wsi Oleśnica. W programie również turniej łuczniczy zakończony rozdaniem nagród. Wstęp wolny.
 • Lato na Pogórzu na Górze Kokocz. W programie przewidziano występy kapel ludowych, atrakcje dla dzieci, grill oraz degustację potraw regionalnych. To doskonała okazja, aby spędzić czas na ważnym punkcie widokowym i cieszyć się lokalną kuchnią. Atrakcją wieczoru będzie kulinarny stand-up w wykonaniu kucharza Macieja. Początek wydarzenia o godz. 14. Wstęp wolny.
 • Kreatywny Tarnów, czyli zabawy PoKlockami (dużymi piankowymi klockami). Rynek w Tarnowie, godz. 15-18.
 • Koncerty Letnie w Sali Lustrzanej - koncert „Liryczny sopran w pieśniach”. Wystąpi włoski duet: Ilaria Iaquinta - sopran oraz Giacomo Serra - fortepian. Wstęp wolny. Program  obejmuje utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Giuseppe Verdiego, Roberta Schumanna, Paolo Tostiego i Arturo Buzziego-Pecci. Sala Lustrzana w Tarnowie, początek o godz. 16. Wstęp wolny.
 • Dni Jeziora Rożnowskiego - impreza plenerowa w Gródku nad Dunajcem. Od godziny 15 przegląd lokalnych muzyków, o godz. 17.30 koncert zespołu Citak Cover Band, a o godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru - Jacek Stachursky.
 • Piknik z cyklu "Niedziele w Parku Piaskówka". Dla uczestników przygotowane zostaną gry planszowe XXL: bierki, Jenga, Dobble, stópki, planszowe gry familijne oraz gry karciane. Na najmłodszych uczestników czekać będą zabawy, animacje, konkursy, a także stoisko z przypinkami. Chętni będą mogli skorzystać ze strefy relaksu z leżakami. Park Piaskówka, godz. 15-18. Wstęp wolny.
 • Mecz żużlowy. W ramach VIII kolejki Krajowej Ligi Żużlowej Unia Tarnów zmierzy się na torze w Mościcach z Trans MF Landshut Devils. Początek o godz. 17. Bilety: 25-80 zł. Dzieci do lat 7. wstęp wolny.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821