Burze nad Tarnowem i regionem. Pracowity czwartek strażaków
access_time 2024-06-27 22:36:00
Kilkadziesiąt razy w czwartek (27 czerwca) wyjeżdżali strażacy z PSP w Tarnowie do usuwania skutków burzy w regionie. W Tarnowie i okolicznych miejscowościach obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem i burzami.

Ponad 60 razy wyjeżdżali strażacy do skutków burzy, która w czwartek, 27 czerwca przetoczyła się przez Tarnów i region.

- Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych dróg, zatkanych przepustów przy drogach, powalonych drzew utrudniających przejazd, a także zalanych piwnic. Na wielu drogach powiatu powstały namuliska. W miejscowości Szynwałd (gm. Skrzyszów) doszło do wezbrania potoku Wątok, który częściowo zalał drogę powiatową i pobliskie posesje. W miejscowości Komorów (gm. Wierzchosławice) w wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do zerwania dachu na budynku gospodarczym - informują strażacy z PSP w Tarnowie.

Sporo interwencji było też w gminach: Ryglice, Tuchów, Lisia Góra i Tarnów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Tarnowa i okolic ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem i burzami. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Miejscami wystąpią burze z opadami deszczu o natężeniu 2-5 mm/10 min, lokalnie 10 mm/10 min. Lokalnie może wystąpić także grad. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku (28.06) do godziny 20.

ac / fot. PSP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821