Wziął w leasing auta warte pół miliona złotych i przestał płacić. Grozi mu długa odsiadka
access_time 2024-06-27 12:24:00
40-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego podpisał umowę leasingową na trzy samochody o wartości 500 tysięcy złotych, ale przestał płacić raty. Pomimo zerwanej przez bank umowy, aut nie zwrócił. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak informuje brzeska policja, sprawa ma swój początek jesienią zeszłego roku. Wówczas leasingodawca przestał odnotowywać wpływy na konto z tytułu ustalonych rat za trzy pojazdy o łącznej wartości pół miliona złotych. Wszelkie próby porozumienia zakończyły się niepowodzeniem, pojazdy nie zostały zwrócone w wyznaczonym terminie i sprawa została zgłoszona policji.

- W trakcie śledztwa policjanci ustalili miejsce przechowywania samochodów i 12 czerwca br. weszli na teren jednej z posesji w powiecie tarnowskim. Samochody zostały zabezpieczone i przekazane w ręce leasingodawcy - przekazała asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy policji w Brzesku.

We wtorek, 25 czerwca 40-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821