Niedzielne "żniwa" policji. Na kierowców posypały się słone kary
access_time 2024-06-24 16:19:00
Tylko w jedno niedzielne przedpołudnie w różnych miejscach powiatu tarnowskiego policjanci z grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej pięciu kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze każdemu z nich wlepili mandat i zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

W niedzielne przedpołudnie (23 czerwca) aż pięciu kierujących straciło prawo jazdy w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Przypadki naruszenia przepisów drogowych miały miejsce w Radłowie, Otfinowie i Niecieczy.

Rekordzistą dnia okazał się kierowca osobowego citroena, który w Otfinowie - w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością niemal 120 km/h. Policjanci z grupy speed ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. zł i 14 punktami karnymi.

- Takim samym mandatem ukarani zostali kierowcy bmw i forda. Nieco niższym mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł i 13 punktami zostali ukarani kierowca jednośladu oraz toyoty - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Ponadto każdy z kierowców stracił swoje prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821