Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie
access_time 2023-11-14 07:58:00
Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Wierni znaleźli duchownego w niedzielę nad ranem na schodach przed kościołem. Kapłan był nieprzytomny, zakrwawiony i miał rozbitą głowę.

Wstępne wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w poniedziałek, 13 listopada, potwierdziły, że do śmierci ks. Zbigniewa Krzyszowskiego, proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie doszło bez udziału osób trzecich. - Wstępne wyniki sekcji wskazują, że przyczyną śmierci były obrażenia głowy powstałe wskutek upadku. W sprawie brak jest przesłanek wskazujących na udział innych osób - przekazał prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 listopada, przed godz. 7 przy parafialnym kościele na ul. Pszennej w Tarnowie. Kapłan, idąc na poranne nabożeństwo w pewnym momencie najprawdopodobniej zasłabł, przewrócił się i uderzył głową o betonowe schody. Nieprzytomnego, zakrwawionego księdza znaleźli wierni. Na miejsce wezwano służby ratownicze i policję. Pierwsi dotarli strażacy, którzy byli w pobliżu w związku z inną interwencją. Próbowali go reanimować, jednak ich wysiłki nie przyniosły rezultatu. Obrażenia głowy księdza były na tyle poważne, że nie udało się go uratować.

Duchowny miał 69 lat i zmarł w 43 roku kapłaństwa. Urodził się 5 maja 1954 roku w Lesku koło Sanoka, a pochodził z parafii Długołęka-Świerkla. W 1980 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Jako wikariusz pracował w parafiach: Ropczyce (od 14 czerwca 1980 roku) i Tarnów - Katedra (od 18 czerwca 1982 roku). W roku 1984 rozpoczął studia specjalistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W roku 1992 uzyskał stopień doktora teologii w zakresie teologii fundamentalnej. W latach 1991-1992 prowadził wykłady z teologii fundamentalnej i religiologii w Instytucie Teologicznym w Tarnowie i został zatrudniony w Instytucie Teologii Fundamentalnej KUL w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego. Proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie został 12 czerwca 2014 roku.

Msza żałobna ks. Zbigniewa Krzyszowskiego odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 14 w kościele parafialnym parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Dzień później trumna wraz z ciałem zmarłego zostanie wprowadzona do kościoła parafialnego parafii Długołęka-Świerkla, gdzie w piątek o godz. 11 odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa. Po jej zakończeniu ciało duchownego spocznie na miejscowym cmentarzu.

A. Cichy / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821