Dwaj mieszkańcy Wołomina odpowiedzą za usiłowanie rozboju. W centrum Tarnowa zaatakowali 48-latka
access_time 2023-11-08 11:11:00
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Wołomina (woj. mazowieckie) podejrzanym o usiłowanie rozboju na 48 letnim tarnowianinie. Sprawcy, grożąc pobiciem, zażądali od niego kurtki i zegarka.

Jak poinformowała tarnowska policja, do usiłowania rozboju doszło w centrum Tarnowa w ostatni weekend października. Do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zgłosił się 48-letni mieszkaniec miasta, który twierdził że właśnie uciekł przed napastnikami, którzy pod groźbą użycia siły zażądali od niego kurtki, którą miał na sobie oraz zegarka o wartości niespełna 250 złotych. Policjanci, dysponując rysopisem sprawców oraz nagraniami z monitoringu miejskiego, ruszyli w teren i po krótkich poszukiwaniach znaleźli opryszków.

- Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat mieszkańców Wołomina, którzy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego, a dodatkowo materiał dowodowy został wzmocniony nagraniami kamer monitoringu miejskiego - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Zatrzymani zostali przesłuchani, po czym postawiono im zarzuty usiłowania rozboju. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

A. Cichy / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821