Doroczne Święto Dyni w Rzuchowej już w ten weekend
access_time 2023-10-02 07:30:00
W najbliższą sobotę, 7 października, w ogrodzie przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej (gm. Pleśna) rozpocznie się Święto Dyni. W tym roku impreza będzie trwała dwa dni. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Dorocznego Święta Dyni cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w tym roku zaplanowano ją na dwa dni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 października w ogrodzie przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Początek imprezy o godzinie 13. W programie przewidziano m.in. degustacje, w tym oczywiście zupy dyniowej, kiermasz dyniowy, wystawę dekoracji z dyni, muzykę na żywo, warsztaty Zero Waste, animacje dla najmłodszych, a także konkurs na największą, a właściwie najcięższą dynię (w ubiegłym roku rekordzistka miała prawie 40 kg). Na stołach będą królowały warzywa i owoce prosto od rolników. Będzie jesiennie, pachnąco i kolorowo.

- To wyjątkowa impreza w regionie tarnowskim z niebanalnymi aranżacjami, które będą stanowić wyjątkowe tło dla sesji zdjęciowych czy do mediów społecznościowych. Urokliwe otoczenie ogrodu Centrum Produktu Lokalnego jest dodatkowym walorem tego wydarzenia - zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Grupa od Rolnika.

Warsztaty Zero Waste zaplanowano na niedzielę. Dzięki nim uczestnicy w przystępny i praktyczny sposób dowiedzą się, jak żyć w zgodzie z naturą i ograniczać ilość produkowanych śmieci. Organizatorzy imprezy będą uwrażliwiać na potrzebę dokonywania zakupów prosto od rolnika. Zwracają też uwagę, że na miejscu będą rozstawione stoiska lokalnych producentów z produktami w szklanych opakowaniach, które później można ponownie wykorzystać wedle domowych potrzeb.

ac / fot. materiały organizatora

Lubisz dynię?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821