Konfederacja zaprezentowała listę swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu tarnowskim
access_time 2023-09-18 08:07:00
Konfederacja przedstawiła swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu tarnowskim. Na pierwszych trzech miejscach listy wyborczej znajdują się kolejno: Karol Pęczek (Kraków), Patryk Mierzwa (Wola Dębińska) i Marta Mrzygłód (Bochnia).

- Idziemy odesłać Kaczyńskiego i Tuska na emeryturę! - zapowiada Karol Pęczek, "jedynka" na liście Konfederacji w okręgu tarnowskim. W sobotę 16 września na tarnowskim Rynku ugrupowanie zaprezentowało główne założenia swojego programu wyborczego pt. "Konstytucja Wolności". Liczy on ponad 100 stron, a znalazły się w nim m.in. propozycje na skuteczną politykę unijną, mieszkania tańsze o 30 proc. i rozbicie monopolu NFZ. "Tarnowscy" kandydaci partii do parlamentu podczas briefingu prasowego skupili się przede wszystkim na punkcie: proste i niskie podatki.

- Chcemy zmniejszyć ustawę o PIT z 400 do 42 stron, chcemy uprościć, ujednolicić i obniżyć PIT do jednej stawki 12 proc., chcemy także wprowadzić dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, chcemy wprowadzić szereg ulg w podatku dochodowym, chcemy również wprowadzić ulgę kredytową, która pozwoli odliczyć od podatku odsetki od kredytu na jedną nieruchomość, chcemy także rozszerzyć ulgę dla młodych. W tym momencie młodzi na umowach są zwolnieni z podatku PIT do 26 roku życia, my chcemy to rozszerzyć na osoby prowadzące działalność gospodarczą - mówił Karol Pęczek.

Konfederacja podkreśla też, że zgodnie z art. 2a Ordynacji podatkowej, wszystkie wątpliwości powinny być rozstrzygane na korzyść podatnika. Niestety w praktyce przepis ten jest martwy, a urzędnicy zachowują się wręcz odwrotnie. Według ugrupowania należy zatem zacząć zwalniać dyscyplinarnie urzędników, którzy nie będą stosować tego przepisu.

Pełna lista kandydatów Konfederacji do Sejmu w okręgu nr 15

1. Karol Pęczek - Kraków
2. Patryk Mierzwa - Wola Dębińska
3. Marta Mrzygłód - Bochnia
4. Artur Gondek - Bochnia
5. Przemysław Martyka - Tarnów
6. Przemysław Staroń - Koźmice Wielkie
7. Kacper Głód - Bochnia
8. Artur Irzykowski - Tarnów
9. Maria Lechowicz -Tarnów
10. Mirosław Karczmarczyk - Kraków
11. Elżbieta Weigel-Milleret - Bochnia
12. Łukasz Usarz - Zalasowa
13. Wiktoria Borucka - Biadoliny Radłowskie
14. Maciej Sosin - Kościelec
15. Beata Jedynak-Wójcik - Zabierzów Bocheński
16. Iwona Bogaczyk - Moszczenica
17. Agata Smoła - Nowy Wiśnicz
18. Krzysztof Gagatek - Czchów.

Do Senatu kandydują: Radosław Macoń (okręg senacki nr 34 - powiaty: bocheński, brzeski, wielicki i proszowicki) i Mirosław Poświatowski (okręg nr 35 - miasto Tarnów i powiaty: tarnowski i dąbrowski).

ac / fot. Konfederacja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821