Czołowe zderzenie samochodów na DK75 w gminie Czchów. Kilkanaście osób rannych
access_time 2023-09-15 11:03:00
11 osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w piątek (15 września) przed południem na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Będzieszyna w gminie Czchów (pow. brzeski). Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w piątek (15 września) przed godziną 10 w Będzieszynie (gm. Czchów) na drodze krajowej nr 75. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe - toyota i dacia. Jeden z nich to van, w którym podróżowało 9 osób, w tym dwoje dzieci. Na miejsce zadysponowano policję, kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Z uwagi na to, że większość uczestników zdarzenia to obcokrajowcy i nie posługują się językiem polskim, czynności na miejscu zdarzenia były utrudnione. Na miejscu policjanci z biegłym sądowym pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, rozpytali naocznych świadków zdarzenia po to, aby w prowadzonym postępowaniu dokładnie ustalić przyczyny oraz okoliczności wypadku - informuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Jak się okazało jeden z uczestników zdarzenia - Gruzin, oddalił się z miejsca wypadku. Poszukiwania trwały kilka godzin. Późnym popołudniem natrafił na niego strażak z OSP KSRG Łoniowa, który akurat wracał z pracy. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 11 osób, w tym dwoje dzieci. Trzy osoby są w ciężkim stanie. Poszkodowani zostali przewiezieni do okolicznych szpitali.

Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. Policja kierowała samochody na objazdy.

ac / fot. capuccino112.eu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821