Kolejna policyjna akcja "Trzeźwy poranek" i kolejni nietrzeźwi kierowcy
access_time 2023-09-12 12:36:00
Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali tarnowscy policjanci w ramach jednej porannej akcji "Trzeźwy poranek". Rekordzistą okazał się kierowca nissana, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

"Trzeźwy poranek" to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i mundurowych z komisariatów w powiecie. Działania są prowadzone na węzłach autostradowych oraz głównych drogach w mieście i regionie. Trwają trzy godziny i mają na celu wyeliminowanie kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca osobowego nissana, który w Otfinowie w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości wiąże się z surowymi konsekwencjami - utratą prawa jazdy, wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 2 lat. Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821