Granat z czasów II wojny światowej na dnie ogrodowego stawu
access_time 2023-09-08 11:01:00
Mieszkaniec Pawęzowa (gm. Lisia Góra) podczas prac przy osuszaniu przydomowego stawu, na dnie zbiornika znalazł granat z zapalnikiem, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów.

Tarnowska policja odebrała zgłoszenie o znalezieniu przedmiotu przypominającego granat. Na nietypowe znalezisko natrafił mieszkaniec Pawęzowa podczas prac przy osuszaniu niewielkiego stawu. Na miejsce zostali skierowani mundurowi zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdzili, że był to granat wz. 23 produkcji polskiej, używany przez żołnierzy wojska polskiego podczas II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie. W czwartek żołnierze przewieźli niebezpieczny ładunek na poligon, gdzie został zneutralizowany.

To kolejna wojenna pozostałość ujawniona w ostatnim czasie w regionie tarnowskim. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że odnalezionej amunicji, broni czy innych niewybuchów nie należy dotykać, ani tym bardziej przenosić. Miejsce znalezienia należy w wyraźny sposób oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować policję.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821