Pomysł na weekend
access_time 2023-09-08 09:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Festiwal Nauki i Techniki w Tarnowie. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdziesz TUTAJ.
 • Festiwal Tarnowianie - kino plenerowe, a w nim film familijny "Chłopiec i wilk". Plener przed Centrum Sztuki Mościce, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Galicjaner Sztetl - spektakl pod tarnowską bimą „Wieczerza szabatowa” w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Początek godz. 19. Wstęp wolny.
 • Koncert „Jezus jest CENTRUM” w wykonaniu Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Józefa w Tarnowie w ramach Tygodnia Maryjnego w Tarnowie. Plac Katedralny, godz. 19.30. Wstęp wolny.
 • Galicjaner Sztetl - koncert pod bimą: Baruch Band & Shomer International Musicians (Białoruś), godz. 20. Wstęp wolny.

Sobota:

 • Klikowska Parada Konna. Ocena uczestniczących w czempionatach koni rasy śląskiej rozpocznie się o godz. 8.30, natomiast polskiego konia zimnokrwistego o godz. 15. Klikowska Ostoja Polskich Koni, wstęp wolny.
 • Festiwal Nauki i Techniki. Harmonogram znajdziesz TUTAJ.
 • Pociąg retro w Tarnowie. Kurs do Tuchowa prowadzić będzie trasą kolejową nr 96 położoną w Dolinie Białej, przez Łowczówek i Pleśną. Pociąg wyruszy z Tarnowa o godz. 10. Na miejscu parowóz pojawi się o godz. 10.46. Szacowany powrót na tarnowski dworzec o godz. 12.20. Pociąg do Żabna pociąg wyruszy z dworca o godz. 13.30, do Żabna ma dotrzeć o godz. 14.18. Powrót do Tarnowa o godz. 15.40. Bilety wyprzedane, ale można przyjść na peron i obejrzeć pociąg.
 • Festiwal Tarnowianie w Centrum Sztuki Mościce. O godz. 10 przewidziano warsztaty projektowania ubrań „Coś nowego ze starego”, które potrwają do godz. 13 ( Bilety: 20 zł), o 14 rozpocznie się kiermasz "Zdrowie i uroda" (wstęp wolny), z kolei w godz. 14-16 zaplanowano warsztaty tworzenia kolaży (bilety: 15 zł), a o 17 odbędzie się konferencja "Sukces po tarnowsku" (wstęp wolny).
 • Narodowe Czytanie z MBP. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na dwunastą już odsłonę Narodowego Czytania. Rozpocznie się ona w Ogrodzie Sensorycznym w parku Strzeleckim o godz. 11. Zaproszeni goście oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przeczytają fragmenty najsłynniejszej powieści Elizy Orzeszkowej, „Nad Niemnem”.
 • "Breński park malowany słońcem" - plener malarski dla dzieci i młodzieży. Zapisy przez Centrum Polonii - Ośrodek Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu. Początek godz. 11.
 • Narodowe Czytanie z tarnowskimi Instytucjami Województwa Małopolskiego. Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej, godz. 12. Każdy z przybyłych może wziąć aktywny udział i przeczytać fragment tekstu przed zgromadzoną publicznością. Dla ochotników przygotowano upominki. Wstęp wolny.
 • Pierwszy mecz półfinałowy play-off 2. ligi żużlowej. Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie w Jaskółczym Gnieździe drużynę Texom Stal Rzeszów. Początek godz. 14. Bilety: 30-70 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).
 • Festyn grzybiarski w Jodłówce Tuchowskiej. W programie m.in. konkurs na największego grzyba i najwięcej grzybów (według wagi), zabawy dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia, darmowy poczęstunek zupą grzybową i chlebem ze smalcem oraz zabawa taneczna. Początek godz. 15. Wstęp wolny.
 • V liga piłki nożnej mężczyzn. Tarnovia zmierzy się z GKS Drwinia. Boisko przy ul. Bandrowskiego, godz. 17.
 • Charytatywny bieg "Bosym bądź". Po biegu zaplanowano wspólne ognisko, poczęstunek i kameralny koncert w wykonaniu Wojtka Klicha i Bartka Przytuły. Park Biegowy "Marcinka", godz. 17. Wpisowe: 40 zł.
 • Kino plenerowe "Tarnoc". Wyświetlone zostaną dwa filmy - pierwsza z projekcji to "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" w reżyserii Paolo Genovese (początek o godzinie 17). Drugim pokazem o godzinie 19 będzie polska komedia fantasy "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Dach Teatru Solskiego, wstęp wolny.
 • Galicjaner Sztetl - w godz. od 18 do 22 na ul. Żydowskiej w Tarnowie przewidziano zabawę "Ene due Rebe”. O godz. 18 w tzw. Galerii Na Płocie przy ul. Żydowskiej rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii „Chasydzkim szlakiem” Joanny Sidorowicz. Godzinę później, również na ul. Żydowskiej zaplanowano pojedynek muzyczny, w którym zmierzą się Baruch Band & Shomer International Musicians i Romano Iło. O godz. 20 pod bimą będzie można posłuchać piosenek żydowskich w wykonaniu Chóru SOLskiego, natomiast festiwalowy dzień zwieńczy nocne zwiedzanie z przewodnikiem cmentarza żydowskiego - początek o godz. 22.

Niedziela:

 • III Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Bochni. Zabytkowe pojazdy tym razem przejadą nową trasą przez Bochnię, Łapanów i Trzcianę. Zbiórka o godz. 9 na placu targowym “Targowica” w Bochni przy ul. Partyzantów. Zakończenie zlotu o godz. 14.10 w parku Uzbornia, gdzie odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych. Wstęp wolny.
 • Pociąg retro w Tarnowie. Rozkład taki sam, jak w sobotę.
 • Oprowadzanie kuratorskie po dwóch wystawach prezentowanych w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3). Chodzi o ekspozycje „Krucha materia” - szkło ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz „Z miłości do szkła” - kolekcja Wojciecha Dzikowskiego. Odbędzie się ono o godz. 10 i 12, a oprowadzać będzie kuratorka obu wystaw, kierowniczka Działu Sztuki tarnowskiego Muzeum, Barbara Bułdys. Wstęp wolny.
 • Klikowska Parada Konna. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na godz. 12.30 (poprzedzi je polowa msza święta o godz. 11). W programie wydarzenia przewidziano m.in. manewry kawaleryjskie, prezentację zaprzęgów regionalnych oraz pokaz Pocztu Starożukowickiego Aleksandra Jarmuły i adeptów Polskiej Szkoły Jazdy. Ponadto będzie można odwiedzić obóz kawaleryjski i aktywne miasteczko strażackie, skorzystać z przejażdżek konnych, a także przyjrzeć się pracy kowala i zobaczyć jak wyglądał kierat konny. Na najmłodszych czekał będzie dmuchany plac zabaw. Klikowska Ostoja Polskich Koni. Wstęp wolny.
 • XII Pogórzańskie Święto Wina, Miodu i Dziczyzny w amfiteatrze w Gromniku. Będzie to okazja do degustacji wyśmienitego wina oraz wybornych, lokalnych produktów, takich jak miody, sery, wędliny czy chleby, które podnoszą walory smakowe trunku. Impreza rozpocznie się o godzinie 14. Wstęp wolny.
 • Spacer z Magdą Michal Bartosz „Szlakiem żydowskim po Tarnowie”. Zbiórka przed Multimedialnym Centrum Artystycznym o godz. 15. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenie odbędzie się w formie prezentacji w MCA. Wstęp wolny.
 • Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza na ganek lusławickiego dworu, gdzie w otoczeniu ukochanych drzew kompozytora wraz z gośćmi będzie można zagłębić się w lekturę "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Literackie wydarzenie zostanie poprzedzone spacerem z przewodnikiem po Arboretum. Początek godz. 16. Wstęp wolny (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc).
 • Kolejny ligowy mecz rozegrają piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. O godz. 16 zmierzą się w Arenie Jaskółce z drużyną MMTS Kwidzyn. Bilety: od 26,38 zł.
 • Festiwal Tarnowianie - galowy koncert finałowy pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W programie zabrzmią na nowo odczytane pieśni ludowe, kompozycje związanych z Mościcami kompozytorów, jak i nowsze piosenki z czasów, gdy przyzakładowy dom kultury był jednym z najprężniej działających ośrodków w okolicy. Na scenie wystąpią Chór i Orkiestra Rondine, Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, tarnowscy artyści oraz zaproszeni goście - Kasia Moś, Maciej Balcar (Dżem), Jerzy Durał (Ziyo), Marek Ostrowski (AnVision), Magda Piwowarczyk (Siedem), Małgorzata Zborowska (Cumulusy, Filipy, Czarne Jaskółki) oraz Karolina Szymańska-Maziarz. Centrum Sztuki Mościce, godz. 17. Bilety: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy, pufy).
 • Galicjaner Sztetl - spektakl “Goldhammera 5. Tarnowskie opowieści”. MCA przy ul. Wałowej 25 w Tarnowie, godz. 19. Wstęp wolny.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821