Wymiana oświetlenia ulicznego w Tarnowie. Gdzie tym razem pojawi się ledowe światło?
access_time 2023-05-31 12:59:00
W Tarnowie trwa wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe. Jak informuje magistrat, w najbliższym czasie nowe źródła światła pojawią się w kolejnych ośmiu punktach.

"Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji wskazał osiem lokalizacji, w których firma F.H.U AL-PEK do 10 czerwca będzie montowała nowe źródła światła w ulicznych lampach" - informuje w komunikacie Urząd Miasta Tarnowa.

Wymianę żarówek zaplanowano na ulicach: Wilczej, Konnej i alei Krzysztofa Pendereckiego; LED-y oświetlą też plac przy Centrum Sztuki Mościce oraz węzeł Tuchowska. W centrum miasta prace będą prowadzone przy alei Solidarności, placu Bohaterów Getta i skwerze Piszów.

Akcja jest kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłym roku, w ramach których wymieniono na nowoczesne 704 źródeł światła. W tym roku będzie ich prawie 600, a to oznacza, że blisko 80 procent lamp będących własnością miasta będzie miała energooszczędne źródła światła.

Magistrat przypomina, że w związku z prowadzonymi pracami, w dzień mogą się zdarzać okresowe włączania oświetlenia ulicznego. Firma realizująca zadanie, musi bowiem na bieżąco sprawdzać efekty swojej pracy.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821