Twórczość Andrzeja Sobasa na wystawie w "Piwnicy pod Trójką"
access_time 2023-03-13 22:22:00
W galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3) można oglądać wystawę prac Andrzeja Sobasa. Wernisaż odbył się w poniedziałkowy wieczór 13 marca. Artysta, który mieszka obecnie w Montrésor we Francji, z uczestnikami spotkania połączył się przez internet.

Andrzej Sobas urodził się w 1960 roku i jest absolwentem Studium Konserwacji Zabytków w Tarnowie. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku związany był zawodowo z Muzeum Narodowym w Krakowie, prowadził też prace konserwatorskie na terenie całej Polski. Jest autorem wielkoformatowych zegarów słonecznych, a także realizacji we wnętrzach wielu hoteli i pensjonatów podhalańskich i bieszczadzkich. Od kilku lat swój czas poświęca wyłącznie rysowaniu. Swoje prace prezentował zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych (m.in. Zamek Kmitów w Nowym Wiśniczu, ZSP w Tarnowie, Piwnica pod Baranami w Krakowie; wystawy indywidualne i zbiorowe we Francji). Na co dzień mieszka w Tarnowie oraz we francuskim Montrésor, gdzie prowadzi autorską galerię sztuki.

Wystawa prezentowana jest w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej". Ekspozycja czynna będzie do niedzieli, 16 kwietnia.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821