Lider za mocny dla tarnowskich siatkarek
access_time 2023-02-04 09:25:00
W czternastej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów, podejmowały na własnym parkiecie wicemistrzynie Polski, zespół Developres Bella Dolina Rzeszów.

W pierwszej rundzie rzeszowianki wygrały u siebie z beniaminkiem z Tarnowa 3:0 (25:12, 25:22, 25:22). Siatkarki Developresu z dorobkiem 34 punktów są aktualnymi liderkami ligowej tabeli, gospodynie z dziesięcioma punktami zajmują dziewiątą lokatę.

Rzeszowianki bardzo mocno rozpoczęły to spotkanie. Szybko zbudowały przewagę (1:6) i w tym momencie o czas poprosił trener Wojtowicz. Po nim siatkarki Roleskiego zaczęły mozolnie odrabiać straty (6:9). Dobrze w polu serwisowym spisywała się Marta Łyczakowska, swoje punkty dołożyła Klaudia Świstek i przewaga rzeszowianek stopniała do jednego punktu (14:15). W dalszej części seta gra była bardzo wyrównana jednak Developres utrzymywał minimalną przewagę. Dopiero w końcówce partii,  po błędach gospodyń, rzeszowianki odskoczyły podopiecznym trenera Marcina Wojtowicza i rozstrzygnęły tę partię na swoja korzyść (20:25).

Drugiego seta  przyjezdne również rozpoczęły od prowadzenia (2:5). Dzięki dobrej grze w obronie, skutecznym bloku i ataku, gospodynie zaczęły odrabiać straty, doprowadziły do remisu, a następnie uzyskały niewielka przewagę (13:10). Developres jednak szybko doprowadził do remisu (13:13), a następnie zaczął uciekać gospodyniom. Po dobrej zagrywce Orvosovej rzeszowianki prowadziły 21:16. Do końca seta tarnowianki zdobyły zaledwie jeden punkt, a ta część meczu zakończyła się zwycięstwem gości 17:25.

Trzeci set zdominowały siatkarki z Rzeszowa. Od samego początku zbudowały przewagę, którą systematycznie powiększały (4:11) i (5:15). Gospodynie odrobiły kilka punktów (11:18) jednak zespół z Rzeszowa był w tym secie nie do zatrzymania. Ostatecznie siatkarki Developresu pokonały tarnowianki w tej partii 14:25 i w całym spotkaniu 0:3.

W następnej kolejce, 12 lutego o godzinie 16, tarnowianki zmierzą się w Arenie Jaskółce Tarnów z kolejnym trudnym rywalem. Ich przeciwnikiem będzie aktualny mistrz naszego kraju – Chemik Police.

MVP: Aleksandra Szczygłowska

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 17:25, 14:25)

Roleski: Marcyniuk (9), Łyczakowska (1), Świstek (10), Ponikowska (4), Mazenko (1), Kowalska (10), Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Ociepa (3), Szczepańska, Mroczek, Szumera i Rybak
Developres: Obiała (7), Centka (10), Wenerska, Orvosova (11), Szlagowska (9), Kalandadze (17), Szczygłowska (libero) oraz Przybyła (libero), Rapacz, Bagrowska i Bińczycka (1)