Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów po pięciosetowym pojedynku pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz
access_time 2023-01-24 00:08:00
W pierwszej kolejce rundy rewanżowej spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi siatkówki kobiet, drużyna Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów podejmowała w poniedziałek w Arenie Jaskółce Tarnów sąsiada z ligowej tabeli, zespół OnlyBio Pałac Bydgoszcz. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy bydgoszczankom 1:3. Przed tym spotkaniem tarnowskie żyrafy z dorobkiem 8 punktów plasowały się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli, bydgoszczanki z 10 punktami były o jedną lokatę wyżej.

W pierwszym secie siatkarki Pałacu szybko odskoczyły gospodyniom (3:7) i cały czas kontrolowały wynik, nie pozwalając tarnowiankom na odrobienie strat. W końcówce partii miały nawet sześć punktów przewagi (17:23).  Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza odrobiły nieco punktów jednak seta na swoja korzyść rozstrzygnęły przyjezdne (21:25).

Drugi set był bardziej wyrównany. Siatkarki Pałacu uzyskiwały nieznaczną przewagę jednak gospodynie dość szybko doprowadzały do remisu. Końcówka była bardzo zacięta bowiem zespoły zagrały na przewagi. Lepsze były bydgoszczanki, które wygrały te partię 24:26.

W trzecim secie nastąpił przełom w grze gospodyń. Od stanu 12:12 tarnowianki zaczęły odskakiwać rywalkom. Set obfitował w długie wymiany, a jedną z nich autowym atakiem zakończyła skuteczna w dniu dzisiejszym Gałkowska i było 19:15 dla Roleskiego. Bydgoszczanki odrobiły nieco strat (22:20) jednak tarnowianki zachowały zimną krew i wygrały tę odsłonę 25:22.

Czwarty set był bardzo wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt, a wynik oscylował w okolicach remisu. Świetnie w ataku spisywała się Katarzyna Marcyniuk, która zdobywała punkt za punktem. Ostatecznie gospodynie pokonały rywalki 25:22 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W piątym secie, niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców, dominowały tarnowianki. Szybko zbudowały bezpieczna przewagę (6:1) i systematycznie ją powiększały. Zespoły zmieniały strony przy prowadzeniu gospodyń 8:3. W końcówce seta siatkarki Roleskiego miały już pewną przewagę (11:4). Bydgoszczanki odrobiły jeszcze kilka punktów jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Marcina Wojtowicza, które pokonały siatkarki Pałacu 15:10 i tym samym wygrały całe spotkanie 3:2.

Rewelacyjny mecz rozegrała Katarzyna Marcyniuk i została wybrana MVP. Poniedziałkowe spotkanie było ostatnim w barwach bydgoskiej ekipy dla Moniki Gałkowskiej, która ponownie przenosi się do włoskiej Perugii.

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 24:26, 25:22, 25:22, 15:10)

Roleski Grupa Azoty: Łyczakowska, Kowalska, Marcyniuk, Ociepa, Świstek, Ponikowska, Żurawska (libero) oraz Rybak, Szumera, Szczepańska, Pawłowska (libero)
OnlyBio Pałac: Bałdyga, Łyszkiewicz, Gałkowska, Różyńska, Żurowska, Lewandowska, Witkowska (libero) oraz Nowakowska, Kobus, Mazurek.