Fałszywi policjanci znów w akcji. Seniorka z Tarnowa wyrzuciła przez okno złotą biżuterię wartą 30 tys. zł
access_time 2023-01-19 13:22:00
Zmanipulowana przez oszustów 84-latka z Tarnowa straciła złotą biżuterię wartą około 30 tys. zł. Seniorka uwierzyła, że jej kosztowności są w niebezpieczeństwie, spakowała je więc do torby i ...wyrzuciła przez okno.

Do wyłudzenia doszło we wtorek 17 stycznia w centrum Tarnowa. Oszuści zastosowali wobec seniorki dobrze znany schemat działania. Na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował staruszkę, że służby są na tropie złodziei, którzy niebawem będą próbowali okraść jej mieszkanie z wszystkich kosztowności. Za namową naciągacza spanikowana kobieta spakowała do torby złotą biżuterię o wartości około 30 tys. zł i wyrzuciła ją przez okno.

Policjanci szukają sprawców i apelują do seniorów o ostrożność i nie przekazywanie pieniędzy bądź cennych precjozów obcym osobom. Przypominają też, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie. - Ważne jest też, by rozmawiać z naszymi seniorami o metodach, jakimi posługują się oszuści i wskazać im jak mają się zachować jeżeli znajdą się w podobnej sytuacji - przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821