Policja zlikwidowała w Porębie Radlnej fabrykę narkotyków
access_time 2023-01-16 12:26:00
Tarnowscy policjanci zlikwidowali w Porębie Radlnej linię produkcyjną narkotyków syntetycznych. W sprawie zatrzymano pięcioro mieszkańców Tarnowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, substancje służące do ich produkcji, a także aparaturę. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przy udziale funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz specjalistów Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie, bazując na otrzymanych informacjach i własnych ustaleniach, ujawnili w wynajmowanym domu w Porębie Radlnej linię produkcyjną narkotyków syntetycznych.

Działania zostały przeprowadzone w piątek 13 stycznia tuż po godzinie 12. Zatrzymano pięcioro osób, w tym dwie kobiety w wieku 59 i 21 lat, a także trzech mężczyzn w wieku 29, 29 i 22 lat. Wszyscy to mieszkańcy Tarnowa, jeden z nich to recydywista.

- Pierwsze sprawdzenia wykonali strażacy-chemicy, wykluczając, by odnalezione substancje były wybuchowe. Następnie do działań przystąpili specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy zbadali zabezpieczone substancje w stanie stałym, oraz ciekłym. Zostały one zidentyfikowane jako mefedron, amfetamina, natomiast substancje ciekłe jako półprodukty konieczne do ich wytwarzania - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli linię służącą do produkcji narkotyków, ponad 4 kilogramy amfetaminy, mefedronu oraz kilkadziesiąt 20 - i 30 - litrowych beczek z półproduktem w stanie płynnym, z którego można było wytworzyć nawet kilkaset kilogramów substancji psychotropowych.

Cała piątka usłyszała już zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie z tarnowską policją. Sprawa wciąż ma charakter rozwojowy.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821