Znów to zrobili! Tarnowscy ratownicy medyczni na szczycie podium zimowych mistrzostw
access_time 2023-01-13 12:12:00
Tarnowscy ratownicy medyczni zajęli pierwsze miejsce na XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. W rywalizacji uczestniczyły 34 załogi, stanowiące elitę polskiego ratownictwa medycznego.

XVII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbyły się w dniach 10-12 stycznia w Szczyrku. W zawodach wzięły udział 34 ekipy. Tarnowską Stację Pogotowia Ratunkowego reprezentowała trzyosobowa załoga: Krzysztof Hetman, Wojciech Grubisz i Michał Łanocha, która okazała się bezkonkurencyjna, zajmując pierwsze miejsce.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Na uczestników czekało dziewięć widowiskowych konkurencji medycznych. Zadania obejmowały specjalnie zaaranżowane symulacje zdarzeń, w których ratownicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami, współpracą i wytrzymałością fizyczną. Nie brakowało konkurencji w trudnym terenie, również w porze nocnej.

Warto podkreślić, że zwycięski skład drużyny ratowników z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie od lat sytuuje się w ścisłej czołówce najlepszych ekip medycznych w Polsce i wielokrotnie stawał na podium w różnych mistrzostwach.

ac / fot. fb Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821