Tarnowianin umówił się na "naukę seksu" z 14-latką. Wpadł w zasadzkę łowcy pedofilów
access_time 2023-01-11 12:44:00
Policja zatrzymała 35-latka z Tarnowa, który umówił się z 14-latką na "naukę seksu". W rzeczywistości była to zasadzka zastawiona przez jednego z tzw. łowców pedofilów.

Do ujęcia mężczyzny doszło za sprawą prowokacji Krzysztofa Dymkowskiego, znanego jako "łowca pedofilów". Z 35-latkiem z Tarnowa od dwóch miesięcy korespondowała współpracownica Dymkowskiego, która podszywała się pod nastolatkę. "Dwa miesiące temu podejrzany napisał do Karoliny wiedząc ze pisze z dzieckiem lat 14, cyt „ zgłoś się do mnie jak skończysz lat 15", Lecz dwa dni temu człowiek ten zaproponował naukę seksu dziecku ,i umówił się na jednej z dzielnic Tarnowa na godzinę 18 ." - poinformował na swoim profilu FB Dymkowski (pisownia oryginalna - red.).

Do spotkania miało dojść we wtorek 10 stycznia o godz. 18. Na 35-latka w umówionym miejscu zamiast dziewczynki czekali jednak policjanci. - Mężczyzna zorientował, że jest to pułapka i podjął próbę ucieczki, po kilkuset metrach został jednak zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Tarnowianin usłyszał zarzut usiłowania przestępstwa z art. 200a kk (uwodzenie małoletniego poniżej lat 15 z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej). Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 35-latek będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Mężczyzna nie był wcześniej karany. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania zabezpieczono m.in. sprzęt komputerowy; podczas rewizji nie znaleziono jednak nic, co by wskazywało, że ma skłonności pedofilskie. 

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821