Kierowca tira zbytnio zaufał nawigacji. Wjechał na "Marcinkę" i spowodował kolizję
access_time 2022-12-27 13:11:00
O tym, że nie należy zbytnio ufać nawigacji GPS przekonał się kilka dni temu kierowca tira na estońskich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna stosując się do wskazówek dawanych przez elektronicznego asystenta, zakończył jazdę na "Marcince".

W piątek 23 grudnia w godzinach popołudniowych policjanci z tarnowskiej drogówki zostali wezwani do kierowcy zastawu ciężarowego z naczepą, który wjechał na parking restauracji Podzamcze na Górze Świętego Marcina i zamierzał jechać dalej w kierunku południowym, bo - jak tłumaczył - tak prowadziła go nawigacja GPS.

- Obcokrajowiec zrezygnował z dalszej jazdy dopiero wówczas, gdy jego zestaw nie był w stanie pokonać ostatniego wzniesienia w okolicy byłego wyciągu narciarskiego. Kierowca, gdy wycofywał swój zestaw pojazdów, uszkodził zaparkowany samochód osobowy - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci naprowadzili kierowcę na główną drogę i wskazali mu właściwy kierunek jazdy. Za spowodowanie kolizji oraz naruszenie znaków zakazu mężczyzna został jedynie pouczony.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821