Radni PiS sprzeciwiają się podwyżkom w Tarnowie. Mirosław Biedroń podpowiada prezydentowi, gdzie powinien szukać oszczędności
access_time 2022-11-24 12:33:00
Tarnowscy radni nie zajmowali się w czwartek uchwałą w sprawie podwyżek podatku od nieruchomości. Projekt został zdjęty z porządku obrad sesji.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem uchwały stawki podatku od nieruchomości miałyby wzrosnąć do maksymalnego pułapu przewidzianego przez resort finansów. Podwyżki sięgałyby nawet 30 procent, a dzięki nim do budżetu miasta wpłynęłoby dodatkowe 20,3 mln zł.

Przed czwartkową sesją radni PiS zwołali briefing prasowy, podczas którego skrytykowali sposób zarządzania miastem przez prezydenta Ciepielę i jego pomysły drastycznych podwyżek, którymi chce obciążać tarnowian.

- Od początku byliśmy przeciwni tym podwyżkom wskazując na to, że sięganie tak głęboko do kieszeni tarnowian jest niedopuszczalne, tym bardziej że ta skala podwyżek jest rekordowa. Maksymalna stawka to jest ponad 20 mln zł, które zostałyby zabrane tarnowianom. Nie ma zgody na łatanie i naprawianie problemów wynikających ze złego zarządzania miastem kosztem mieszkańców - mówił Mirosław Biedroń, przewodniczący klubu radnych PiS w tarnowskiej radzie miejskiej. - Dobry gospodarz musi być gotowy na trudne czasy, czyli powinien mieć jakieś oszczędności, czy rozwiązania, które spowodują, że w sytuacji gdy zaczyna brakować pieniędzy sięga po te oszczędności. Patrząc na ostatnie kilka lat, władze Tarnowa nie przygotowały się na trudne czasy i teraz próbują kosztem mieszkańców załatać dziurę - dodał.

Radny wskazywał, by oszczędności w mieście zacząć od władz, a nie mieszkańców. - W tym momencie, kiedy prezydent mówi, że jest tak trudno, powinien podjąć męską decyzję i zdecydować o zmniejszeniu liczby wiceprezydentów do jednego. Jeśli trzeba szukać oszczędności, to proszę ich szukać tutaj, by w ten sposób przynajmniej częściowo załatać dziurę - argumentował Biedroń.

Poza uchwałą podatkową, z obrad sesji zdjęty został również projekt dotyczący podniesienia opłaty reklamowej na terenie gminy miasta Tarnowa.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821