Odnowiona droga powiatowa Zakliczyn - Filipowice oficjalnie oddana do użytku
access_time 2022-11-23 12:47:00
Zakończył się remont drogi powiatowej Zdonia - Czchów - Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Inwestycja niemal w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Droga została wyremontowana na odcinku prawie 5 km. W ramach zadania wykonano m.in. odwodnienie, nową nakładkę asfaltową, chodniki, podświetlane przejścia dla pieszych z zestawami solarnymi. Inwestycja kosztowała prawie 4 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie z „Polskiego Ładu”.

- Nigdy nie było tak dużego wsparcia rządowego dla samorządów. Gdy tylko więc pojawiła się możliwość zdobycia pieniędzy z "Polskiego Ładu" na gruntowną modernizację tej drogi to nie traciliśmy nawet minuty i natychmiast złożyliśmy wniosek. Tym bardziej, że wymagała od lat gruntownej naprawy. Bieżące łatanie ubytków nic już nie dawało - mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dodatkowo gmina Zakliczyn buduje przy wyremontowanej drodze chodnik ze ścieżką rowerową o szerokości 2,5 m i długości około 2 km. Wartość tej inwestycji to z kolei 2 mln zł. 1,5 mln zł z tej kwoty pochodzi z „Polskiego Ładu”, 400 tys. zł z budżetu gminy, a 100 tys. zł z budżetu powiatu tarnowskiego.

ac / fot. P. Topolski, starostwo powiatowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821