63-letni tarnowianin stracił prawie 300 tys. zł "inwestując" w bitcoiny
access_time 2022-11-22 10:00:00
Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił duże pieniądze. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że atrakcyjna oferta łatwego i dużego zysku zawsze powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym.

Do dyżurnego tarnowskiej policji zgłosił się 63-letni mieszkaniec miasta, który został oszukany w związku z inwestycją w kryptowaluty. Mężczyzna, skuszony ofertą szybkiego zarobku, za namową oszustów zarejestrował się na stronie internetowej oferującej inwestycje w bitcoin, a następnie w dwóch transzach wpłacił kwotę 290 tys. zł. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustów, było już za późno.

Policja ostrzega i jednocześnie apeluje o zachowanie rozsądku przy transakcjach internetowych. Podkreśla, że bardzo atrakcyjna oferta łatwego, szybkiego i gwarantowanego dużego zysku zawsze powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Zwykle jest nieprawdziwa i kończy się utratą oszczędności. Mundurowi przypominają też, by nigdy nie podawać nikomu poufnych danych logowania i hasła do swojego konta bankowego. Nie należy też otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować na smatfonach czy komputerach dodatkowych oprogramowań, z których następuje logowanie do banku - szczególnie wtedy, gdy wymaga tego rzekomy doradca inwestycyjny.

A. Cichy / fot. Pixabay

Inwestowałeś kiedyś w bitcoiny?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821