Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów tarnowskiego MPK. Sprawdź, o które linie chodzi
access_time 2022-11-15 13:20:00
11 listopada weszły w życie kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskiej komunikacji w Tarnowie. Na prośbę mieszkańców wprowadzono korekty w kursowaniu czterech linii.

Jak już informowaliśmy, we wrześniu miasto realizowało tzw. optymalizację sieci połączeń publicznego transportu. W jej efekcie poszczególne linie autobusowe kursują rzadziej (w zamyśle te o małej frekwencji - wykonywane w dni świąteczne i wolne od pracy lub w dni powszednie poza godzinami szczytu), ale dzięki temu utrzymane zostały dotychczasowe ceny biletów.

W tym samym czasie Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zbierał uwagi pasażerów. W sumie wpłynęło ponad 120 propozycji korekt. Pierwsze zmiany zostały wprowadzone 17 października, kolejne kilkanaście dni później. Trzecia poprawka obowiązuje od 11 listopada i dotyczy kursowania autobusów linii nr 1, 34, 41 i 44. Jak informuje magistrat, w ten sposób uwzględnione zostały sugestie mieszkańców wyrażone w 17 zgłoszeniach.

Z nowym rozkładem jazdy poszczególnych linii można się zapoznać na stronie internetowej www.rozklad.komunikacja.tarnow.pl.

ac / fot. MPK

Czy korzystasz z komunikacji miejskiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821