Tarnów unieważnił kolejny przetarg na dostawę prądu, bo nie było ofert. Co dalej z energią elektryczną dla miasta?
access_time 2022-11-15 11:03:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie unieważnił drugi już przetarg na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb miasta na rok 2023. Nie pojawiła się ani jedna oferta. W tej sytuacji dostawca prądu ma zostać wybrany w drodze negocjacji.

Listopadowy przetarg był już drugim rozpisanym przez ZDiK. Wcześniej, we wrześniu, wpłynęła tylko jedna oferta od firmy PGE Obrót, dotycząca wyłącznie zasilania oświetlenia ulicznego. Pięciokrotnie przekraczała ona cenę, którą miasto płaci w tym roku. Obecnie jest to kwota ok. 4 mln zł, a oferta PGE opiewała na 20 mln 237 tys. zł. Nie wpłynęła natomiast wówczas żadna oferta na zasilanie energią elektryczną wszystkich miejskich instytucji - szkół, przedszkoli, urzędów, instytucji kultury, obiektów sportowych itp. W rezultacie pierwsze postępowanie zostało unieważnione i rozpisane na nowo.

W drugim przetargu, który miał się odbyć 8 listopada, nie została złożona ani jedna oferta, w efekcie czego również został on unieważniony. Jak informuje tarnowski magistrat, dostawca energii elektrycznej dla miasta zostanie wybrany w drodze negocjacji, które zaplanowano na koniec listopada. W rozmowach wezmą udział spółki Tauron (jako dostarczyciel energii dla miejskich firm i instytucji) oraz PGE (energia dla zasilania oświetlenia ulicznego).

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821