Tarnów oficjalnie dołączył do grona organizatorów Igrzysk Europejskich
access_time 2022-11-10 12:12:00
W środę w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa podpisano umowę partnerską, dotyczącą udziału Tarnowa w przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich. Dokument został sygnowany przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę, skarbnika miasta Sławomira Kolasińskiego, prezesa spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcina Nowaka oraz wiceprezesa spółki Michała Langera.

- Po wielu dniach, można nawet powiedzieć tygodniach podpisujemy dziś umowę, która ma charakter partnerski, ale też dzieli między nasze strony zadania, które wykonamy. Miasto zobowiązuje się udostępnić obiekty przystosowane do przeprowadzenia zawodów, natomiast spółka ma zorganizować i przeprowadzić z sukcesem zmagania w poszczególnych dyscyplinach. Złożyliśmy stosowne deklaracje, przygotowujemy obiekty, ale bezpośrednim wykonawcą odpowiedzialnym za przeprowadzenie Igrzysk jest spółka Igrzyska Europejskie - mówił prezydent Roman Ciepiela.

- Jest to wielka chwila zarówno dla nas jako dla komitetu organizacyjnego, dla Tarnowa, jak i dla wszystkich jego mieszkańców. Od dzisiaj Tarnów formalnie stanie się bowiem partnerem III Igrzysk Europejskich. Prace nad ich organizacją od dziś przyspieszą i nabiorą właściwego rytmu. Obu stronom ta umowa niesie i obowiązki, i przywileje - dodał Marcin Nowak.

III Igrzyska Europejskie odbędą się w dniach 21 czerwca - 2 lipca 2023. Gospodarzami jest Małopolska oraz Kraków. Zawody sportowe odbędą się w Krakowie, Tarnowie, Krynicy Zdroju, Zakopanem jak również w Chorzowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Nowym Targu, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.

W Tarnowie rywalizacja odbywać się będzie w czterech dyscyplinach: badmintonie, plażowej piłce ręcznej i plażowej piłce nożnej oraz we wspinaczce sportowej. Na terenie kompleksu, który powstaje w miejscu starego basenu i na terenie byłego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach zobaczymy rywalizację w piłce ręcznej plażowej i piłce nożnej plażowej. Badminton będzie rozgrywany w Arenie Jaskółce, natomiast wspinaczka sportowa na terenie Akademii Nauk Stosowanych.

Warto zaznaczyć, że zawody badmintonowe będą miały równocześnie rangę mistrzostw Europy i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. W zmaganiach weźmie udział 160 zawodników z całej Europy.

ac / fot. P. Topolski, archiwum UMT

Czy będziesz śledzić przebieg Igrzysk Europejskich?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821