Tarnowskie seniorki będą opiekować się małymi dziećmi
access_time 2022-09-23 12:01:00
12 seniorek weźmie udział w projekcie "Od juniora do seniora", realizowanym przez tarnowskie żłobki. Po odpowiednich szkoleniach kobiety zajmą się opieką nad dziećmi w wieku do lat 3. Najprawdopodobniej to pierwszy taki program w Polsce.

Celem programu jest pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi i jednocześnie aktywizacja osób starszych. W ramach projektu powstanie platforma - baza osób chętnych do opieki nad maluszkami, z której rodzice w razie potrzeby będą mogli skorzystać.

Projekt skierowany jest do osób po 55. roku życia, mieszkających w Tarnowie. Zgłoszenia przyjmowane były do 16 września. W sumie do programu przystąpiło 12 seniorek. Zostaną one odpowiednio przygotowane do sprawowania opieki nad małymi dziećmi. Panie zostały już przeszkolone do udzielania pierwszej pomocy, teraz czekają je jeszcze szkolenia z bezpieczeństwa i higieny, podstaw psychologii i pedagogiki wychowawczej, pielęgnacji dziecka oraz podstawowych metod pracy z nim. Poza szkoleniami zaplanowano również spotkania integracyjne seniorów oraz rodziców. Strony będą mogły także ustalić wynagrodzenie niani.

Osoby zainteresowane zostawieniem dzieci pod opieką seniorów mogą kontaktować się już z Zespołem Żłobków w Tarnowie ul. Najświętszej Marii Panny 3, 33-100 Tarnów, tel. 14 621 71 72.

Zadanie jest częścią projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie” realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, sfinansowanego ze środków Funduszy Norweskich.

ac / fot. Pixabay

Zatrudniłbyś nianię 55+?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821