Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola. Tłumaczyła, że wypiła tylko jedno piwo
access_time 2022-09-20 12:11:00
Prawie promil alkoholu w organizmie miała 36-latka, która wiozła dwójkę swoich dzieci do przedszkola. Patrol drogówki zatrzymał ją w Radlnej (gm. Tarnów).

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 19 września, po godzinie 7 rano w Radlnej. Tam policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą samochodem osobowym 36-latkę, która na tylnej kanapie wiozła w fotelikach dwójkę dzieci w wieku 5 i 6 lat. W ramach standardowych działań, poza wymaganymi dokumentami, mundurowi sprawdzili też stan trzeźwości kobiety.

- Urządzenie wskazało na wyświetlaczu wynik 0,35 mgl/l, tj. ponad 0,7 promila. Kobieta zaczęła się tłumaczyć, że wypiła jedno piwo i chciała zawieźć dzieci do przedszkola. Policjanci jednak nie dali jej wiary. Trafia ona do komisariatu celem wykonania dokumentacji, a dzieci pod opiekę wskazanego członka rodziny - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

36-latka odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821