Tarnowski MPEC rozpoczął sezon grzewczy
access_time 2022-09-20 11:33:00
W związku z utrzymującymi się od kilku dni niskimi temperaturami i niekorzystnymi prognozami meteorologicznymi, w Tarnowie rozpoczął się sezon grzewczy. We wtorek, 20 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło tzw. okres gotowości dostaw ciepła dla systemu centralnego ogrzewania budynków.

W okresie gotowości dostaw ciepła, budynki są ogrzewane, gdy na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej 15°C. Z kolei wyłącznie ogrzewania następuje, gdy temperatura wzrasta powyżej przyjętej normy.

MPEC przypomina, że odbiorcy mogą zmienić wysokość temperatury, przy której następuje automatyczne uruchamianie lub przerwanie ogrzewania budynku. Spółka robi to bezpłatnie w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku. Lokatorzy, którzy mają zawory termostatyczne, sami mogą regulować ilość ciepła dostarczanego do pomieszczeń.

Dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli deklarację o uruchomienie takich dostaw na pisemne wnioski, m.in. z powodu trwających jeszcze remontów instalacji wewnętrznych. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu w MPEC pisemnej dyspozycji.

MPEC dostarcza ciepło do ponad 1000 budynków w Tarnowie. Spółka zapewnia, że ma zabezpieczone dostawy węgla; centralne ogrzewanie będzie jednak dużo droższe niż w zeszłym sezonie. Po ostatniej, wrześniowej podwyżce, ceny wzrosły o 24,5 proc., natomiast od października podniesione zostaną o kolejne 18 proc. W sumie, w bieżącym roku w stosunku do poprzedniego, systemowe ciepło podrożało o prawie 70 proc.

ac / fot. Pixabay

Jakie ogrzewanie masz w domu/mieszkaniu?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821