Dzisiaj Europejski Dzień bez Samochodu. W Tarnowie kierowcy mogą jeździć komunikacją miejską za darmo
access_time 2022-09-22 08:00:00
W czwartek, 22 września, przypada Dzień bez Samochodu, który kończy Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji właściciele samochodów będą mogli za darmo skorzystać z przejazdów komunikacją miejską w Tarnowie.

Tarnów ponownie włączył się w Europejski Tydzień Mobilności, który rozpoczął się dzisiaj, 16 września, i potrwa do 22 września. W czwartek zwieńczy go doroczny Dzień bez Samochodu - inicjatywa, która ma na celu promowanie alternatywnych dla samochodu środków transportu. Z tej okazji samorząd pozwoli wszystkim właścicielom lub współwłaścicielom samochodów bezkarnie jeździć "na gapę" tarnowską komunikacją miejską. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego auta, dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy właściciela albo współwłaściciela pojazdu.

W czasie trwania kampanii Europejskiego Tygodnia Mobilności, w dniach 16, 19, 20, 21 i 22 września, tarnowska straż miejska będzie też znakować zainteresowanym rowery. Akcja jest prowadzona w godzinach od 8 do 10 przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7.

Z kolei w sobotę, 24 września, na tarnowskich błoniach zaplanowano rodzinny piknik "Dzień Babiego Lata". W trakcie wydarzenia wręczone zostaną nagrody tarnowskim finalistom Rowerowej Stolicy Polski (kolarze jeżdżący dla Tarnowa przejechali ponad 94 tysiące kilometrów. Zdobyli w ten sposób 880 pkt., co dało naszemu miastu 25. miejsce między Raciborzem - 984 pkt. i Piekarami Śląskimi - 855 pkt.) Będą także pokazy artystyczne, wspólne biesiadowanie, mobilny plac zabaw, stoiska medyczne i prezentacja ekosamochodów Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

ac / fot. archiwum MPK

Czy z okazji Dnia bez Samochodu przesiądziesz się do autobusu, na rower lub hulajnogę?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821