Pomysł na weekend
access_time 2022-09-15 08:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Wystawa pająków i skorpionów w Gemini Park Tarnów. Na miejscu można obejrzeć ponad 40 żywych pajęczaków, m.in. jednego z najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectushasselti, czyli czarną wdowę, jednego z największych - ptasznika goliata, czy zmieniające kolor skorpiony. Zainteresowani mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek o fascynującym świecie bohaterów wystawy, a także potrzymać na ręce niegroźnego pająka. Wystawa czynna jest codziennie od 10 do 20. Ceny biletów: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), dzieci w wieku do 4 lat wejście gratis.  fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy.
 • Pokaz przedpremierowy spektaklu "Zimowy pogrzeb" Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Duża Scena Teatru im. L. Solskiego, godz. 18. Bilety: 20 zł - 45 zł.
 • Koncerty metalowych zespołów Iron Head i Rised Above the Nile w Stowarzyszeniu "Przepraszam" przy rynku 9. Początek godz. 19. Bilety 15 zł.

Sobota:

 • XIII Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Barnasia w piłce ręcznej juniorek młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Na starcie turnieju stanie sześć drużyn, złożonych z dziewcząt urodzonych w latach 2006-2007. Podzielone one zostały na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegać będzie systemem każdy z każdym. Po zakończeniu rozgrywek grupowych, zespoły sklasyfikowane na tych samych pozycjach zmierzą się w meczach decydujących o końcowej kolejności. Hala Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie, początek godz. 9. Wstęp wolny.
 • Piknik Rodzinny na boisku sportowym przy Westerplatte 18. W programie m.in. piłka nożna, dmuchany zamek, zawody zręcznościowe, gry i animacje, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, występy dzieci z przedszkola i pokazy karate. Zabawa rozpocznie się o godz. 10, a zakończy o 15. W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przełożone na inny termin.
 • V Memoriał Krystiana Rempały na Stadionie Miejskim "Jaskółcze Gniazdo" w Tarnowie, Dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji m.in. dmuchany zamek, strefę aktywności sportowej, konkursy z nagrodami, animacje oraz malowanie twarzy. Otwarcie bram stadionu o godzinie 13.30, prezentacja godz. 15.45, pierwszy bieg godz. 16. Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy). Dla dzieci do lat 7 obowiązują bilety zerowe do odbioru w kasach i w punkcie akredytacyjnym na lewo od kas od strony dworca.
 • III liga piłki nożnej: Unia Tarnów vs Chełmianka Chełm, stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego 32, godz. 16.
 • Premiera spektaklu "Zimowy pogrzeb" Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Duża Scena Teatru im. L. Solskiego, godz. 18. Bilety: 20 zł - 45 zł.
 • Koncert "Szpetni i bardzo ładne piosenki". Jest to nastrojowa, sentymentalna, ale i pełna lirycznego humoru podróż po piosence literackiej, aktorskiej i muzycznej interpretacji poezji. Wystąpią: Dawid Mik (wokal) i Filip Kot (fortepian). Sala Koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Wernisaż wystawy Kamila Kukli „Utropa”. Wystawa złożona jest z najnowszych obrazów artysty, malowanych w ostatnich dwóch latach. Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie (Pałacyk Strzelecki), godz. 18.30. Wstęp wolny. Równocześnie (o godz. 18.30) otwarta zostanie wspólna wystawa Bartka Buczka i Dominika Ritszela zatytułowana "Koks story".

Niedziela:

 • "Bazar na Starówce", plac targowy "Burek" w Tarnowie, godz. 9-13.
 • Spacer po Grabówce. Trasa będzie prowadzić ulicą Warzywną, Pracy, Kowalskiej i Małej. Następnie spacerowicze przejdą ulicą Burtniczą, przekroczą Lwowską i przystaną przy Kościele pw. NMP. Później ulicą Graniczną dotrą do Słonecznej i miną Jasną, kierując się ku cmentarzowi żydowskiemu. Zatrzymają się na skrzyżowaniu ze Starodąbrowską. Przewodnikiem będzie Barbara Poręba. Zbiórka obok ronda Dagnanów, na parkingu supermarketu, godz. 15.30.
 • Urodziny Mościc. To niepowtarzalna okazja do integracji mieszkańców tarnowskiego osiedla. W programie m.in. monodramy Kazimierza Ożgi, muzyka kabaretu Osesek i koncert na żywo w wykonaniu Małgorzaty Zborowskiej z zespołem, ponadto potańcówka w rytmie młodych przebojów oraz promocja nowego wydawnictwa „Notes wspomnień. O życiu i ludziach w Mościcach”. Centrum Sztuki Mościce, godz. 16. Wstęp wolny.
 • IX Święto Ziemniaka w Smęgorzowie. W programie m.in. występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefa dla dzieci z kącikiem plastycznym i dmuchanym placem zabaw i wystawa rękodzieła ludowego. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego ogniska z pieczonymi ziemniakami i kiełbaską oraz degustacji potraw z ziemniaka. W tym roku nowością będzie stoisko „Smakujemy dary lasu”, przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smegorzów w ramach promocji Lasów Państwowych oraz żywności pochodzenia leśnego. Skosztować będzie można m.in. zupy grzybowej, sosu z grzybowego, marynowanych borowików i miodów leśnych. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, początek godz. 16.
 • Mecz PGNiG Superliga: Grupa Azoty Unia Tarnów vs Orlen Wisła Płock, Arena „Jaskółka” Tarnów, godz. 17. Bilety od 25 zł.
 • Spektakl "Zimowy pogrzeb" Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Duża Scena Teatru im. L. Solskiego, godz. 18. Bilety: 20 zł - 45 zł.

ac / fot. BWA

Która impreza zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821