Pewne zwycięstwo piłkarzy Tarnovii
access_time 2022-09-10 22:28:00
W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo V ligi piłki nożnej mężczyzn, zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował przed własną publicznością zajmującą ostatnie miejsce w ligowej tabeli drużynę Dunajec Zakliczyn.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Pomimo wielu celnych dośrodkowań w pole karne przeciwnika żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywala. Po 45 minutach gry na tablicy widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej ataków ze strony gospodarzy, którzy w 53 minucie wykorzystali jedną z dogodnych sytuacji i piłkę w bramce gości umieścił Krzysztof Kucharczyk. Na pięć minut przed końcem spotkania pewnie rzut karny wykorzystał Mateusz Baruch podwyższając prowadzenie Tarnovii na 2:0. Niespełna trzy minuty później po asyście Szymona Kaczmarczyka bramkarza gości ponownie pokonał Krzysztof Kucharczyk. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:0.

Po 6 kolejkach MKS Tarnovia z dorobkiem 12 punktów zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają na wyjeździe z zespołem Orkan Strzyrzyc.

MKS Tarnovia Tarnów - Dunajec Zakliczyn 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 K. Kucharczyk (53'), 2:0 M. Baruch (85'k.), 3:0 K. Kucharczyk ( 87')

Tarnovia: S. Leśniak - D. Dziadosz, B. Kiełbasa, D. Kiełbasa, H. Plebanek - P. Bury (77' p. Witek), M. Nalepka, B. Mądel (87' M. Mitera), K. Kucharczyk (87' S. Brożek) - C. Ogorzały (77' Sz. Kaczmarczyk), K. Kijowski (46' M. Baruch).