Ostatni sprawdzian szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów
access_time 2022-09-02 22:55:00
Do pierwszego spotkania nowego sezonu rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiornistom Grupy Azoty Unii Tarnów pozostał jeszcze tydzień. W ostatnim meczu kontrolnym tarnowianie zmierzyli się z pierwszoligową drużyną Stali Mielec.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Tarnowianie byli blisko objęcia prowadzenia, ale mieli problem z pokonaniem świetnie dysponowanego w tym dniu mieleckiego bramkarza Dawida Dekarza. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gości 14:15.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy spotkania drużyny grały bramka za bramkę. Od 40 minuty tarnowianie grali coraz lepiej, poprawili skuteczność co przełożyło się na systematyczne powiększanie przewagi bramkowej. Ostatecznie szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów pokonali zespół mieleckiej Stali 29:25.

Pierwsze ligowe spotkanie tarnowscy piłkarze ręczni rozegrają w najbliższy piątek, 9 września o godzinie 16.00, w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z drużyną MKS Zagłębie Lubin.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Handball Stal Mielec 29:25 [14:15]

Unia: Minotskyi 6, Podsiadło 5, Yoshida 4, Zahirović 3, Kowalik 2, Smolikau 2, Słupski 2, Sikora 2, Małek 2, Matsuura 1