Grad bramek na stadionie przy Bandrowskiego
access_time 2022-08-21 23:00:00
Bardzo dobrze radzą sobie piłkarze MKS Tarnovii Tarnów, występujący w grupie małopolskiej wschodniej rozgrywek o mistrzostwo V ligi piłki nożnej. Przed tygodniem w wyjazdowym spotkaniu pokonali drużynę Jarmuta Szczawnica 0:1. W sobotę zmierzyli się przed własną publicznością z ekipą Tuchovii Tuchów.

Od pierwszych minut spotkania było widać bardzo wyraźną przewagę gospodarzy. Tarnovia potrzebowała zaledwie  sześciu minut, aby pokonać bramkarza gości. Wynik meczu otworzył Krzysztof Kucharczyk. Gospodarze mieli jeszcze wiele sytuacji strzeleckich, a jedną z nich na bramkę w 42 minucie zamienił Mateusz Baruch. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Tarnovii 2:0.

Kolejne bramki Tarnovia zdobyła w drugiej połowie, w której gospodarze potwierdzili swoją świetną dyspozycję. W 51 minucie celnym strzałem popisał się Czesław Ogorzały. Osiemnaście minut później czwartą bramkę zdobył Kacper Kijowski. W 70 minucie wynik na 5:0 podwyższył Mateusz Baruch,  a w 89 minucie zwycięstwo gospodarzy 6:0 przypieczętował Dominik Sumara.

Aktualnie tarnowianie z dorobkiem 6 punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.  Za tydzień w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z GKS Drwinia.

MKS Tarnovia Tarnów – Tuchovia Tuchów 6:0 (2:0)

Bramki: Kucharczyk 6', Baruch 42' 70', Ogorzały 51', Kijowski 69', Sumara 90'

Tarnovia: Sz. Leśniak - D. Dziadosz, W. Gucwa(68' B. Kiełbasa), H. Plebanek - P. Bury (73' T. Tarnawski), K. Kucharczyk, M. Nalepka, S. Brożek (57' K. Kijowski) - M. Baruch (71' M. Mitera), Cz. Ogorzały (65' D. Sumara)