Rozpoczął się festiwal "Był Sobie Blues". Na początek Mrozu
access_time 2022-08-05 09:57:00
W czwartek w tarnowskim amfiteatrze rozpoczęła się siedemnasta edycja letniego festiwalu "Był Sobie Blues". Gwiazdą pierwszego wieczoru był Mrozu, czyli Łukasz Mróz - piosenkarz, producent muzyczny, autor tekstów i kompozytor, łączący w swojej muzyce blues, soul i rock’and’roll.

W programie tegorocznych spotkań z bluesem zaplanowano w sumie trzy duże koncerty, które - jak uważa Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK - "powinny zostać dostrzeżone przez fanów, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję do bliskiego spotkania z największymi polskimi gwiazdami w kameralnych warunkach".

Kolejny koncert już w następny piątek, 12 sierpnia. Na deskach amfiteatru wystąpi Ania Rusowicz - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która w swojej twórczości nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70.

Tegoroczną edycję festiwalu zakończy zaplanowany na piątek 19 sierpnia, występ grupy Super Trio. To wytrawni bluesowi wyjadacze, którzy stoją za największymi przebojami takich zespołów, jak Dżem, Perfect, czy Turbo. Zespół tworzą Jerzy Styczyński Dżem, Jacek Krzaklewski Perfect, Wojciech Hoffmann Turbo oraz Witek Łukaszewski Morrison Tres i Mariusz Bobkowski Turbo.

Wszystkie koncerty rozpoczynać będą się o godz. 20. Bilety dostępne są online (https://ekobilet.pl/tcktarnow) oraz w Tarnowskim Centrum Kultury (Rynek 5). Na godzinę przed koncertem nabyć je będzie można również w amfiteatrze.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821